Сьогодні — День Героїв Небесної Сотні

Сьогодні — День Героїв Небесної Сотні

20.02.2019, 08:49
18 - 20 лютого 2019 року на Буковині відбудеться низка заходів,, присвячених Героям Небесної Сотні.
 
Традиційно 20 лютого на Центральній площі – панахида та мітинг-реквієм, присвячені Героям Небесної Сотні. Початок о 15.00. Продовжуватимуться заходи в обласній філармонії імені Дмитра Гнатюка – концертом пам'яті, що розпочнеться о 16.00.
 
Також для всіх охочих 20 лютого діятиме виставка «Пам'яті Героїв Небесної Сотні».
 
Планується, що 20 лютого у храмах області, зокрема у церкві Трьох Святителів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відправлять заупокійні літургії за душами Героїв, що полягли за волю України.
 
19 лютого об 11:10 (під час великої перерви у студентів) у храмі Трьох Святителів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбудеться поминальна панахида пам’яті Героїв Небесної Сотні та Революції Гідності, які віддали своє життя за Україну. Про це повідомляє сайт ЧНУ.
 
Та найбільшу увагу у ці дні планується приділити саме спілкуванню з молоддю – у всіх навчальних закладах області.
 
18-20 лютого проходитимуть конкурси учнівських робіт «Подвиг Героїв Революції Гідності», «Портрет сучасного героя», конкурси-виставки малюнків та соціальних плакатів «Хто не знає своєї історії, той немає майбутнього», патріотичні читання «Гідність, відвага, сила духу», тематичні книжково-ілюстративні виставки та різноманітні культурно-мистецькі заходи.
 
ДОВІДКОВО: 

День відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні, п'ять років тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців - громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

1