
На Буковині відпрацювали пілотний проєкт ВООЗ із відстеження та подальшої роботи з тими, хто контактував із хворими на СОVID-19
У вересні ZN.UA писало про пілотний проєкт під егідою ВООЗ буковинських епідеміологів у відстеженні контактів із підтвердженим випадком COVID-19. Це був дружній жест допомоги чернівецьким епідеміологам від голови Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхта. На початку нинішнього року, під час свого візиту до Чернівців, у кабінетах обласного центру контролю та профілактики хвороб він побачив стоси тек.
З’ясувалося, що це не просто папери, а паперові носії важливої інформації, яку фіксують епідеміологи під час розслідування кожного випадку інфікування на території області. Вони ретельно відстежували всі можливі контакти інфікованого й забезпечували проведення епідрозслідувань упродовж доби більш ніж у 80% підтверджених діагнозів ковід-захворювання. Навіть у пікові періоди, коли в області реєстрували на день понад 600 нових випадків. А на кожен випадок — щонайменше, п’ять контактів, які доводилося заанкетувати, знайти й переконати в необхідності самоізоляції.
Ярно Хабіхт був приємно здивований таким ретельним веденням епідемічних історій.
«Стоси тек», куди ніхто ніколи не зазирне, — привіт із минулого... Певна річ, ми вдячні Ярно Хабіхту за дружню допомогу. Завдяки йому Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав і комп'ютери, і 90 мобільних телефонів зі спеціальними функціями для оперативної роботи епідеміологів, а головне — програмне забезпечення з доступом до сервера, що дозволяє приймати й аналізувати дані епідрозслідувань кожного випадку захворювання на ковід та зводити їх у режимі онлайн у єдину картину епідситуації на рівні області.
Крім Буковини, ВООЗ фінансово й організаційно допомогла ввести такий самий проєкт в Одеській області. Епідрозслідування, тестування та відстеження контактів в осередках реально дозволяють знизити темпи розповсюдження ковіду.
Але чи буде згаданий досвід поширений на всю країну, як це рекомендовано Постановою №7 головного державного санітарного лікаря України, з урахуванням того, що іншим областям доведеться впроваджувати напрацьований «пілотами» досвід за кошти місцевих бюджетів?
Джерело: Як боротися з епідемією коронавірусу - Поради епідеміолога - Новини України (zn.ua)