
На Буковині рівень захворюваності на COVID-19 у серпні зріс майже у три рази, більше недужих стало і серед дітей
Новий навчальний рік на Буковині розпочинається у складних умовах, адже епідемічна ситуація в області останнім часом погіршується.
Так, рівень захворюваності на COVID-19 у серпні зріс майже у три рази, причому більше недужих стало і серед дітей.
Про це під час пресконференції розповів завідувач відділу – лікар-епідеміолог епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Юрій Падурару.
– За останні два тижні кількість хворих на коронавірус дітей зросла утричі, причому 70% від усіх, хто занедужав, – це діти старшого шкільного віку. Під час епідеміологічного нагляду, який ми будемо проводити у новому навчальному році, особливу увагу і акцент робитимемо на захворюваність дітей саме цієї вікової групи. Мусимо реагувати на кожен випадок зараження серед школярів, персоналу та батьків. Дуже важливо встановити близькі контакти, провести лабораторні дослідження і таким чином впливати на розвиток епідемічного процесу в школах, не допустити масових спалахів хвороби, які можуть бути в цей період – пояснив епідеміолог.
Як пояснив начальник відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області В’ячеслав Чернявський, щодо готовності роботи в умовах карантину наразі перевірено уже 85% шкіл області. Обстежують фахівці і дитсадки. Найперше звертають увагу, чи забезпечено у закладах соціальну дистанцію, яка дозволить менше контактувати дітям, батькам та працівникам.

Про це під час пресконференції розповіла заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко.
– Заклади освіти Буковини готові до початку нового навчального року в умовах епідемії коронавірусу. На кошти, виділені із місцевих бюджетів, закуплено дезінфекційні засоби, маски, антисептики, тобто усі необхідні інструменти, які дозволять створити безпечні умови для дітей, – зазначила Ірина Ісопенко.
У «помаранчевій», «жовтій» та «зеленій» зонах карантину учні ходитимуть до школи, але навчальний процес тут також трансформують, аби зробити його максимально якісним та водночас безпечним для школярів і педагогів.
Так у серпні Департамент освіти та науки Чернівецької ОДА спільно із інститутом післядипломної освіти розробив моделі навчання в умовах карантину. Який саме формат роботи впроваджувати у своєму закладі освіти – ухвалюватимуть педагогічні ради.
– Адміністрація закладу вирішуватиме, чи займатимуться діти позмінно, якою буде тривалість уроків та перерв, організовуватиме навчання на свіжому повітрі. Традиційних лінійок та інших масових заходів не буде, їх проводитимуть у онлайн-форматі. Також запровадять нові форми виховної роботи – челенджі та зустрічі, які відбуватимуться дистанційно, – пояснила заступниця голови ОДА.
Вона також наголосила, що цього року батьків до шкіл не пускатимуть, виняток зроблять лише для тих, хто має дітей із особливими освітніми потребами.
– Педагоги перебуватимуть у закладах освіти в масках. Засоби захисту у коридорах школи муситимуть носити і учні середніх та старших класів, для молодших школярів таке правило не запроваджуватимуть, – пояснила Ірина Ісопенко.
До школи також не пускатимуть учнів із підвищеною температурою. Стан здоров’я школярів мають контролювати перш за все батьки. Якщо дитина занедужала, її слід залишити вдома. Якщо ж буде лабораторно підтверджено, що котрийсь із учнів захворів на коронавірус, на самоізоляцію відправлятимуть увесь клас.
