Мешканці будинку на Руській, який розвалюється, погоджуються переселитись у рівноцінні квартири у старій частині міста
У Департаменті інфраструктури та благоустрою ЧМР повідомили, що ввечері 22 червня стався черговий обвал аварійного будинку на вулиці Руській.
У аварійному будинку на вулиці Руській, 6 - ситуація критична.
Комунальні служби оперативно зреагували, повідомили в Департаменті. Відразу після обвалу обмежили постачання газу. Електрика та вода поки ще подається.
Вранці 23 червня на об'єкті мають здійснити додаткове обстеження.
Після чергового обвалу у Департаменті вкотре звернулись до мешканців квартир: "Тимчасово переїдьте у маневровий фонд, дайте змогу здійснити ремонт. Подбайте про себе та безпеку людей, які живуть і працюють поруч".
Додамо, у технічному висновку експерта йдеться про аварійний стан будівлі. Проте мешканці відмовлялись від переїзду до маневрового фонду, люди хотіли переселитись у рівноцінні квартири у старій частині міста.
Як зазначив заступник міського голови Василь Зазуляк, у разі повторної категоричної відмови, мешканців можуть виселяти в судовому порядку, примусово.
Про реставраційний ремонт аварійного будинку на вулиці Руській, 6 та його фінансування Медіа агентству АСС розповів Василь Зазуляк, заступник міського голови.
«Маємо проблему, яка з часом переросте у велику трагедію. Ми провели обстеження будинку та вже маємо технічний висновок експерта. Він каже про те, що будинок потрібно розбирати, фактично робити капітальний ремонт. Оскільки це є пам’ятка архітектури місцевого значення, в нашому випадку може йти мова лише про реставраційний ремонт», - зазначив Василь Зазуляк, заступник міського голови.
Фінансування ремонту
Наразі на першому поверсі аварійної будівлі розмістився бізнес, на другому проживають люди. Третій поверх - повністю у комунальній власності, тому з ним менше всього проблем, розповідає Зазуляк:
«Власники підприємств на першому поверсі не бачать своєї участі у проведенні ремонту, тому навряд чи фінансово будуть у нього вкладатися. Також спілкувалися з жителями другого поверху, пропонували переїхати у маневровий фонд, пояснювали, що може бути трагедія. Проте вони відмовляються, тому ми в судовому порядку примусово будемо переселяти їх».
Розробка проєкту для реставрації займе не менше шести місяців. Роботи розпочнуть, скоріше за все, вже в наступному році.
«Якщо нам вдасться дійти до спільного рішення з мешканцями приватизованої квартири, весь аварійний другий та третій поверх буде у комунальній власності. Тоді ми на 100% профінансуємо ремонт. Відповідно, може бути таке, що ці приміщення після реставрації продадуть на аукціоні й кошти повернуться у міський бюджет» - підсумував Василь Зазуляк.
Раніше ми повідомляли, що будинок на вулиці Руській, 6 побудований у кінці ХІХ століття. Це була двоповерхова будівля, проте у 60-их роках XX століття тут надбудували ще один рівень, пробили в задній частині будівлі, а саме в опорній стіні, 8 віконних отворів і проклали комунікації. Це ослабило дім та у 2021 році почалися сильні проблеми.
Джерело: сайт https://acc.cv.ua/



