Київ вимагатиме від Продана і Меленчука публічно подавати інформацію про оснащеність будинків лічильниками

Київ вимагатиме від Продана і Меленчука публічно подавати інформацію про оснащеність будинків лічильниками

26.08.2018, 11:01

Мінрегіон запроваджує моніторинг стану оснащення будівель лічильниками та процедуру обміну інформацією між органами влади. В Україні з’явиться доступна, прозора та публічна база даних про оснащеність лічильниками тепла та води. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття Урядом  відповідної постанови.

Документ розроблений на виконання закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

«Ми наводимо лад у системі обліку тепла і води у будинках. Якщо раніше не було чітких зобов’язань у органів місцевої влади подавати інформацію про кількість встановлених в регіонах будинкових вузлів комерційного обліку, то тепер ми встановлюємо такі зобов’язання, запроваджуємо моніторинг. Він буде публічним,  кожен зможе перевірити інформацію, яка щомісяця оприлюднюватиметься на сайті Держенергоефективності.

Крім того, у разі виявлених порушень щодо строків встановлення лічильників, їх заміни або невідповідності технічним регламентам, Держенергоефективності зобов’язане передати цю інформацію до Держпродспоживслужби для подальшого притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Тобто з’являється інструмент контролю виконання монополістами закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Ще одна важлива складова повноцінного обліку води та теплової енергії, завдяки якому споживачі платитимуть лише за спожиті ресурси, а не за нормами», — наголосив Геннадій Зубко.

Заборгованість теплопостачальних підприємств за спожитий газ на початок року становила 23 млрд грн. За рахунок прийнятого закону 1730 про реструктуризацію боргів ми дали можливість цим підприємствам «зняти» з себе борговий тягар  у розмірі 5,7 млрд грн. Абсолютно не зрозуміло, чому підприємства не використовують цю можливість, та затягують з реструктуризацією. Про це під час селекторної наради з регіонами щодо підготовки до опалювального сезону 2018-2019 рр. заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«На сьогодні тільки 42 підприємства підписали договори про реструктуризацію і дали місцеві гарантії. Тож, в мене питання:  що ще потрібно зробити державі для підприємств ТКЕ, окрім вже переданих на місця коштів, вже прийнятого закону 1730 і наданих можливостей для залучення міжнародних фінансів на модернізацію підприємств? Всі необхідні інструменти держава дала. Я не бачу вашого руху. Всі ці речі мають виконуватись звичайними ефективними менеджерами – починаючи від керівників КП і, закінчуючи керівниками органів місцевого самоврядування», - наголосив Геннадій Зубко, звертаючись до голів ОДА та керівників місцевого самоврядування.

Він підкреслив, що підприємства з найбільшою заборгованістю за спожитий газ, досі не уклали договори про реструктуризацію. Це, КП «Харківські теплові мережі» - заборгованість 1,160 млрд грн., «Донецьктеплокомуненерго» (819 млн), “Криворіжтепломережа” (550 млн), «Дніпровська теплоелектроцентраль» (442 млн), Харківська «ТЕЦ – 5» (359 млн) і «Київенерго» (308 млн).

Віце-прем’єр-міністр доручив головам ОДА провести наради і з’ясувати причини гальмування договірної роботи з реструктуризації боргів підприємств ТКЕ. «Я – «за» децентралізацію, але я – «за» ефективне управління в умовах децентралізації, і за дисциплінарну революцію, коли кожен повинен виконувати свої обов’язки на місцях в умовах децентралізації», - наголосив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

1


КОМЕНТАРІ (2)

Зверніть увагу, Зарайський вже 3 дні не "пропагує" бурбаку. Що сталося?

avatar

Юрій

26 серпня 2018 14:56

Так все понятно-Зарайский " нашару" ничего не выложит,а этот в долг дает,оптимист однако.

avatar

К Юрию

27 серпня 2018 20:53