Іван Рибак заявив, що нікому не дозволить знищити потужний Кіцманський район. Фищук погодився

Іван Рибак заявив, що нікому не дозволить знищити потужний Кіцманський район. Фищук погодився

04.05.2018, 21:48

Сьогодні на робочій нараді у Кіцмані громаді була представлена концепція перспективного плану створення ОТГ на Кіцманщині. Присутній на нараді народний депутат України Іван Рибак поділився враженнями від роботи.  

- Ми нікому не дамо знищити потужний Кіцманський район, - заявив  народний депутат України Іван Рибак . - Сьогодні на робочій нараді у Кіцмані громаді була представлена концепція перспективного плану створення ОТГ на Кіцманщині. Нагадаю, що у Кіцманському районі вже створені дві ОТГ: Кіцманська міська і Мамаївська сільська. Вже просувається створення Ставчанської та Неполоківської об'єднаних територіальних громад. Процес пішов і люди з сіл, які ще не переформатувалися у ході реформи децентралізації на нові самоврядні одиниці, придивляються і готуються вирішувати подальшу долю і перспективу своїх громад.

- Але є пропозиції, які не тільки не мають підтримки людей, але й викликають у них ряд гострих запитань. Тому запропонована присутнім тут заступником голови ОДА Василем Гостюком концепція розподілу населених пунктів по ОТГ, була зустрінута у багнети.

- Люди стурбовані тим, що міцний і доволі успішний район з глибокою історією і вже напрацьованою інфраструктурою, фактично може адміністративно розділитися на ту частину, що прилягає до Кіцманя і запрутську. Я скажу більше, є загроза, що Кіцманський район намагаються знищити, як адміністративну одиницю. А він тримав завжди консервативну позицію щодо об'єднання у територіальні громади поспіхом. Було визначено, що у Кіцманському районі потрібно створити кілька крупних, сильних громад. Бачу, що до людей не дослухалися.

- Наразі, за запропонованим планом, села запрутської частини планують доєднати до Вашківської ОТГ, а приміські Білу і Стрілецький Кут до Чернівців. Це йде врозріз з тим, що і люди, і сільські голови вже собі запланували, з чим визначилися, до кого прагнуть приєднатися.

- Бо що може сьогодні запропонувати, наприклад, Чернівецька міська рада, крім розбитих доріг і знищеної комунальної мережі. У людей з Білої і Стрілецького Кута є бажання приєднатися до Мамаївської ОТГ, то чому б їм не надати цю можливість. Вони мають потужні водні та природні ресурси, це хороший стартовий капітал для створення якісної ОТГ.

- З іншого боку є ще громади, котрі рішення не прийняли ні на громадських слуханнях, ні на сесії. Як людина небайдужа до Кіцманського району, як народний депутат делегований у Верховну Раду його мешканцями, я б просив не проводити непродумані до кінця, не погоджені з людьми експерименти, які можуть розірвати міцний Кіцманський район. Процес децентралізації є добровільною процедурою. І я вимагаю, щоб людям дали можливість визначатися самим. Я буду наполягати на цьому і на обласному, і на інших рівнях.

- Під час розмови з головою Чернівецької облдержадміністрації Олександром Фищуком, він запевнив мене, що остаточне рішення буде за людьми і питання створення ОТГ, його розширення ми будемо тут вирішувати разом з вами.

- Дуже може бути, що нинішня нарада з таким неприйнятним, як на мене, проектом знищення цілого району, є не просто говорильнею. Хтось дуже хоче дестабілізувати конструктивний процес з оформлення населених пунктів в успішні об‘єднані територіальні громади. Цього не можна дозволити, - сказав Іван Рибак. 

1