Дозволи на видобуток газу будуть продавати на прозорих аукціонах

Дозволи на видобуток газу будуть продавати на прозорих аукціонах

26.08.2018, 10:57

Чернівецька облрада хоче відмовити акціонерному товариству “Укргазвидобування” надання спеціального дозволу на користування надрами на Петровецькій площі, яка розташована в межах Вижницького і Сторожинецького районів, пише molbuk.ua

Інформація про це оприлюднена в проекті рішення обласної ради, який був зареєстрований 23 серпня.

“Відмовити Акціонерному товариству “Укргазвидобування” у зв’язку з розширенням меж раніше наданої площі ділянки надр спеціального дозволу на користування надрами від 15.07.2014 №4545 з метою геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ) газу природного, нафти, конденсату, супутніх компонентів Петровецької площі, розташованої в межах Вижницького та Сторожинецького районів Чернівецької області”, – пише у проекті рішення.

У 2012 році Чернівецька облрада погодила ДК “Укргазвидобування” клопотання щодо отримання дозволу на вивчення і розробку Петровецької площі у Вижницькому районі.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України запроваджує процедуру електронних торгів ліцензіями на користування надрами, передусім газовидобутку, а також формалізує рішення щодо запуску роботи Фонду енергоефективності. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Він наголосив, що стверджувати незалежність, передусім енергетичну – надважливе завдання. Прем’єр-міністр нагадав, що Україна, яка має великі запаси в надрах, завжди купувала газ в Росії. Колишня влада прихиляла коліна, в той час коли свої надра буди закриті, занедбані і корумповані.

«Наша мета - відкрити геодані, дати можливість приходити бізнесу на основі прозорих аукціонів і добувати газ, аби ми відмовилися від імпорту. Як відмовимося - знизимо ціни і не будемо перебувати під впливом імпортних цін, - сказав Глава Уряду. - Ми приймаємо рішення про відкриття даних, про запровадження аукціонів. У нас вже підготовлені 44 ділянки запасом 150 млрд кубометрів газу, які потребують інвестицій, технологій, де будуть працювати українці, і ми зможемо забезпечити незалежність від будь-якої держави».

Одночасно, наголосив Володимир Гройсман, Уряд схвалює рішення щодо остаточного запуску роботи Фонду енергоефективності – ключового інструменту політики ефективного споживання ресурсів і, відтак, економної їх оплати.

«Рішення так само буде впливати на наш енергетичний успіх», - зауважив Володимир Гройсман.

Окремо він звернув увагу на реалізацію програми удосконалення державних вугільних шахт, які також мають стати складовою державної політики енергетичної незалежності.

«З прийняттям всіх заявлених рішень ми наближаємося до енергонезалежності і помірних цін на енергоносії всередині країни, - додав Прем’єр-міністр.- Це пакет дуже важливих рішень, які руйнують корупцію».

Такі дозволи будуть надаватись лише на відкритих аукціонах через систему електронних торгів ProZorro – для запобігання можливій корупції. Відтепер можна відслідкувати торги на кожному етапі їх проведення. Контакт з чиновниками непотрібен. Правила – прозорі і єдині для усіх. А дозволи продаються на аукціонах за ринковою ціною.

 

 

Кожен може в режимі онлайн бачити, що продається на аукціонах, де продається, ціну і обсяги видобування. Терміни погоджень будуть значно скорочені, аукціони будуть проведені вже у найближчі місяці.

 

 Прийняття Кабінетом Міністрів України цього пакету рішень дає  можливість значно збільшити обсяги інвестицій і збільшити обсяги власного видобутку.Наразі на аукціон виставляється 44 спецдозволи з початковою вартістю 3 млрд гривень. Раніше така кількість ділянок виділялася за 50 млн – вигода для бюджету держави очевидна. До того ж ці рішення дозволять відкрити доступ до видобутку на 14 ділянках на шельфі Чорного моря.

Довідково

За інформацією Держгеонадр, початкова вартість ліцензій на підготовлені 44 ділянки – близько 3 млрд грн, а загальна площа ділянок – понад 13 тис. кв. км. Як наголосив Глава Уряду, наразі важливо провести всі підготовчі роботи, аби розпочати аукціони максимально швидко.

Уряд схвалив Дорожню карту з проведення міжнародних нафтогазових аукціонів, імплементація якої відкриває шлях для приходу в Україну новітніх світових технологій газовидобутку та забезпечує бізнесу, як українському, так і міжнародному, рівні й прозорі умови конкуренції. Про це повідомляє Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, Дорожня карта прискорення проведення аукціону з продажу спецдозволів розроблена урядовцями у тісній співпраці з бізнес-громадськістю – Асоціацією газовидобувних компаній України.

Підготовка до першого міжнародного аукціону розпочнеться вже у вересні, а сам аукціон має бути проведений у  січні-лютому 2019 року.

«Прозорі аукціони покликані продемонструвати світовій спільноті  прозорість та справедливість процесу отримання доступу до надр в Україні. Вони також нададуть можливість залучити найбільш компетентних та досвідчених надрокористувачів і дозволять виграти конкурентну боротьбу за світові фінансові й технологічні інвестиції у видобуток», - переконаний Володимир Кістіон.

1


КОМЕНТАРІ (2)

Питання до голови профільної постійної комісії Чернівецької облради Світлани Герогіївни Фочук: яка є в Україні більш компетентна і досвідчена промислова компанія з газодобування, аніж державне "Укргазвидобування"? А втім, після ганьби з дозволами на видобуток газу під Красноїльськом без будь-яких аукціонів, спрямування наших депутатів на аукціон таки радує.

avatar

Румунія радіє

26 серпня 2018 21:09

Так там львів"ни вже працюють, затрачено певні кошти. А тепер що, метемо по-новому? Чи просто дискридитуємо державну компанію. а разом із тим й усе державне, державу? Бо її вроги, здатні лише волати "геть".

avatar

Михайло

27 серпня 2018 22:47