
Доручення Зеленського висадити 1 млрд дерев виконано менше ніж на 2%, – Міндовкілля
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило, що станом на 25 жовтня за 5 місяців у рамках реалізації екологічної програми "Зелена країна" було висаджено 15 935 700 дерев, або 1,59% від запланованої кількості в 1 млрд дерев.
Про це свідчать дані, що надані у відповіді Міндовкілля на інформаційний запит Українських Новин.
Уточнимо, найбільша кількість дерев висаджена саме у лісистому Поліссі (Волинська, Житомирська, Рівненська та Чернігівська області) – 10 422 800 саджанців, а у Карпатах, що страждають від незаконної вирубки лісів (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області) – 1 95 100 саджанців.
Нагадаємо, указом Президента Зеленського від 7 червня 2021 року №228 "Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів" засновано з 2021 року реалізацію екологічної ініціативи "Масштабне заліснення України". Зокрема, Зеленський доручив висадити 1 мільярд дерев за 3 роки.
"Наразі висадка дерев в рамках реалізації екологічної програми "Зелена країна" розпочата. Впродовж наступних 3 років буде висаджено не менше 1 млрд дерев, зокрема: 2021 рік (осінь) – 32 млн дерев, 2022 рік – 300,732 млн дерев, 2023 рік – 330,786 млн дерев, 2024 рік – 336,482 млн дерев", - зазначили у відповіді Міндовкілля.
16 вересня генеральний директор Директорату з питань економічної політики Офісу Президента України Дмитро Олійник та голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховць повідомили про старт програми "Зелена країна", що передбачає збільшення площі лісів на 1 млн га.
14 вересня батьки школярів з Бориспіля (Київська область) повідомили, що від кожного середнього та старшого класу шкіл вимагають висадити кілька дерев.
"До кожної школи, до кожного класу, за винятком молодших, прийшла рознарядка висадити кілька дерев. Обов'язково необхідно сфотографуватися. Так, щоб учень стояв біля висадженого дерева чи куща", - повідомив батько одного з учнів Борисполя.
Самі ж вчителі кажуть, що ініціатива непогана, лише з термінами "ініціатори" цієї акції постійно підганяють, а дерева треба купувати власним коштом. "Поки що просять по кілька дерев від класу. Добре, що не від кожного учня", - уточнили в одній зі шкіл.
У липні Офіс Президента України не зміг надати інформацію про хід реалізації екологічної програми "Зелена країна" та перенаправив відповідний журналістський запит до Кабінету Міністрів України.
Раніше Президент України Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністрові Денису Шмигалю в рамках реалізації екологічної програми "Зелена країна" розробити цільову програму "Масштабне заліснення України". Ця цільова програма передбачає висадку 1 млрд дерев протягом 3 років та збільшення площі лісів на 1 млн га протягом 10 років.
Як повідомляли Українськi новини, у червні Зеленський підписав закон про заборону пластикових пакетів.
Також екопорушення в Україні вирішили відслідковувати із супутників.
Джерело: https://ukranews.com/ua/news/810774-doruchennya-zelenskogo-vysadyty-1-mlrd-derev-vykonano-lyshe-na-1-6-mindovkillya
ДОВІДКОВО:
Сьогодні по всій країні проходить загальнонаціональна толока “Створюємо ліси разом”. Лише за один тільки день українці висадили близько 3 мільйонів деревних рослин.
Масштабне висадження дерев відбувається у рамках програми Президента “Зелена країна”. Програма передбачає висадження 1 мільярду дерев за три роки і збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років.
Толока пройшла у співпраці з Акцією «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу» в рамках глобального проєкту Greening of the Planet.
“Україна на найвищому політичному рівні вже доєдналася до Європейського Зеленого Курсу та пообіцяла синхронізувати свої політики з його цілями. Для цього маємо реалізувати чимало заходів. Серед них і створення нових лісів. Адже це є не тільки потужним засобом боротьби зі зміною клімату, але й запобігає деградації ґрунтів, забрудненню та обмілінню рік, опустелюванню, сприяє збереженню біорізноманіття. Дуже важливо, аби ліси створювались в правильному місці і за допомогою правильних видів дерев - сьогодні ми садимо на Поліссі, де ліс має бути природньо, і садимо місцеві види дерев, які найкраще адаптовані до місцевих умов”, - наголосив Роман Абрамовський.
Сьогодні Міністр разом із Головою Держлісагентства Юрієм Болоховцем висаджували ліс на території ДП «Радомишльське лісомисливське господарство».
Головний драйвер реалізації екологічної ініціативи - Державне агентство лісових ресурсів, якому належить 73% лісів України. Цієї осені лісівники висадять щонайменше 32 мільйонів сіянців (цієї весни вже висаджено близько 200 мільйонів дерев, але ці показники не включатимуть у статистику, бо підписання Указу Президента відбулося після закінчення весняної лісокультурної кампанії). У 2022 році в рамках програми “Зелена країна” висадять 300,732 млн сіянців. У 2023 році - 330,786 деревних рослин. А у 2024 році - 336,482 млн штук.
“Щороку ми висаджуємо молодий ліс. Сьогодні цей процес став світовим трендом. Євросоюз, наприклад, до 2030 року планує висадити 3 мільярди дерев. “Зелена країна” - це дуже амбітний, але цілком реальний проєкт. Зараз ми максимально збільшуємо власні потужності: будуємо сучасні насіннєво-селекційні центри, короби, теплиці, збираємо врожай. Пропонуємо всім долучатися до висадження лісу. Ми, лісівники, покажемо та навчимо, як правильно це зробити. Беріть участь в акції”, - сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.
Записатися на участь в акції можна на спеціальному сайті “Зелена країна” (https://zelenakraina.gov.ua/) висадка дерев відбувається по всій країні, потрібно лише обрати зручну для себе локації. Це абсолютно безкоштовно.
Також на цьому сайті можна взяти участь у благодійній акції. 50 гривень - це одне висаджене дерево в обраній вами області. Лісівники висадять ліс безкоштовно, всі кошти одразу йдуть на користь підопічних фонду «Таблеточки», який вже 10 років допомагає онкохворим дітям та їхнім родинам.
Осіння лісокультурна кампанія триває з початку жовтня до кінця листопада. Варто зазначити, що найоптимальнішими термінами висадки лісу є весна та осінь, коли рослини перебувають у природньому обезлистяному стані та в стані пониженої активності фізіологічних процесів.
У всіх природно-кліматичних зонах України найбільш сприятливим часом для цього є період ранньої весни, після того як розтане сніг.
Восени створення лісу проводиться на лісокультурних площах, де весняне садіння було неможливе через тимчасове підтоплення, ранню посуху, пилові бурі тощо, а також на площах суцільних зрубів поточного року, які очищені від порубкових рештків.
Весняна посадка завжди вважалася більш сприятливою від осінньої, адже ґрунт має достатньо вологи, тож і приживлюваність лісокультур є вищою.
Запрошуємо кожного долучитись до висадки та створювати ліси разом!