Діяльність платформи «Український народний дім в Чернівцях», - дайджест новин

Діяльність платформи «Український народний дім в Чернівцях», - дайджест новин

03.07.2019, 21:08

Платформа утворена шістьома громадськими організаціями: ГО «Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Товариство «Гільфе», ГО «Чернівецька обласна організація «Комітет виборців», ГО «Буковинський центр виборчих технологій», ГО «Клуб української молоді»  та ГО «Лабораторія культурних досліджень».

Демократія

31 травня у Чернівцях відбувся круглий стіл на тему «Фактор російської пропаганди та дезінформації під час виборчої кампанії в Україні та її вплив на президентські і майбутні парламентські вибори». Він був проведений з метою сприяти налагодженню діалогу між регіональними представництвами КВУ, депутатами України різних рівнів, представниками ЗМІ та громадянського суспільства, що міг би сприяти напрацюванню рекомендацій для виборців з розпізнання й уникнення впливу дезінформації під час майбутніх виборів.

Під час круглого столу розглянули питання можливих загроз проведенню демократичних, чесних виборів президента України в Чернівецькій області, зокрема, інтенсивність впливу російських медіа (згадки про ситуацію у конкретному регіоні); шляхи/методи протидії маніпулюванню (використання засобів штучного інтелекту, таргетування, нейролінгвістичного програмування (використання методів маніпулятивної риторики), фейків, датабаз і ботоферм). 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експертне обговорення «Як Росія впливає на інформаційний простір інших країни?» у Чернівцях перервали фейковим повідомленням про замінування

На початку червня голова Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Володимир Старик та секретар Товариства Тарас Халавка провели два тренінги "Антикорупційні інструменти для об'єднаних громад" для Борщівської та Хоростківської громад (Тернопільська область).  Тренінги проводились в рамках проекту «Доброчесні громади», що реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми DOBRE. Товариство УНД є одним з засновників та учасників вищезгаданого Партнерства.

 Як описує тренінг Володимир Старик: «Про те, як усунути корупційні ризики з процесу надання адміністративних, соціальних та медичних послуг в об'єднаних громадах йшлося на нашому тренінгу. Хоростківчани (як, зрештою, і мешканці інших подільських громад) з зацікавленням знайомилися з новими для них антикорупційними інструментами та обрали для своєї громади два першочергових - Антикорупційну програму та Положення про консультації з громадськістю, які будуть запроваджені в Хоростківській ОТГ вже цього року. Нам не могли стати на заваді ані небувала спека, ані проблеми зі світлом, яке кілька разів зникало в цілому містечку. Могутні мури палацу графа Семеньського, де проходив тренінг, та столітні дерева старого парку, що досі оточує цей палац, надійно захистили нас від усіх забурень природи».

Відгук про захід заступника міського голови Хоросткова Ольги Лівель: 

«Дякуємо нашим тренерам за чудовий дводенний тренінг, нові знання та знайомства. 

Для Хоростківська міська рада важливо бути прозорими в своїх рішеннях та підзвітними перед своїми жителями. 

Тому дякуємо за навчання!)))»

 

6 червня Вижницьке відділення КВУ організувало для учасників «Школи пара юристів» семінар «Правові аспекти реалізації прав громадян в територіальних громадах Чернівецької області». В семінарі також взяла участь Лілія Нестеренко, заступниця керівника Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича, яка розповіла про медіацію, як позасудовий механізм захисту прав людини. Під час підведення підсумків  присутні відзначили, що такі семінари є надзвичайно потрібними для тих людей, які хочуть відкрити власну справу не маючи відповідної освіти, або знань

 

Представники КВУ Ігор Бабюк та Ярослав Філяк взяли участь у конференції "Вплив регіональних громадських організацій та експертів на імплементацію реформ в Україні", яка відбулася в Києві 20-21 червня, організованій Центром політико-правових реформ. Ігор Баб’юк та Ярослав Філяк розповіли про виявлені чутки, страхи, стереотипи, пов’язані з формуванням ОТГ, які гальмують процеси децентралізації у досліджуваних областях, серед яких, наприклад, боязнь втратити самостійність. Усі вони спростовані експертами в буклеті «Долаємо стереотипи при формуванні міських об’єднаних територіальних громад». Ще одним результатом діяльності став аналітичний звіт на основі проведеного опитування головним чином місцевих чиновників з питань утворення ОТГ на місцях.

 

21 червня Вижницький міський голова Олексій Чепіль підписав Меморандум про співпрацю з Глобал Комьюнітіз (Global Communities) в рамках проекту "Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині" (скорочена назва - "Діємо"). Меморандумом передбачено проведення низки тренінгів, активностей та запровадження антикорупційних інструментів в громаді в рамках проекту «Діємо». Даний проект впроваджує громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» та Глобал Комьюнітіз (Global Communities). Учасником партнерства «За прозорі місцеві бюджети!»  є Товариство Український Народний Дім в Чернівцях. 

24 червня Меморандум про співпрацю з Глобал Комьюнітіз (Global Communities) в рамках проекту "Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» підписав Глибоцький селищний голова Григорій Ванзуряк.


КУЛЬТУРА

Голова ГО «Лабораторія культурних досліджень» Андрій Тужиков взяв участь у партнерському формумі TandemUkraine, який відбувся 4-8 червня у Івано-Франківську. Це перший етап річної програми Тандем, створеної для обміну культурних менеджерів та митців з різних країн, метою якої є налагодити міжнародні культурні колаборації. Наша організація вже встановила зв'язки та планує спільний проект з культурними інституціями з Белграду (Сербія), Галацу (Румунія) та Одеси, який лежатиме на перетині мистецтва та сучасних технологій.

ГО «Лабораторія культурних досліджень» про публічний простір у дворику Народного Дому

«Минулого року наша команда спільно з активними чернівчанами створили публічний простір у дворику Українського Народного Дому — історичної будівлі, спорудженої ще в кінці позаминулого століття. Для нас цей дворик та й сам будинок – особливе місце, місце сили, адже саме тут базується найстаріша громадська організація, створена ще у 1875(!) році, і працює вона донині, змінюючи свою форму(и), але не змінюючи свою суть - локальний розвиток.

Перед Першою Світовою майже всі українські організації базувалися в приміщенні Українського Народного Дому, це був свого роду "кластер громадських ініціатив" того часу. Після тривалої перерви через румунську, а згодом радянську окупації, це місце знову стало епіцентром відродження української культури. Але час йде, змінюється суспільство, буремні події стають історією, і однією з концепцій створення нового публічного простору було об'єднати різні часові пласти у одну історичну вісь. Майже 30 років тому Народний Рух виконував в цих стінах важливу місію. Їх місія виконана, але перед громадським сектором з'являються нові виклики. І ми хочемо, щоб це місце продовжувало бути інкубатором та хабом локальних змін.

Тому партисипативний публічний простір в дворику УНД - нова форма суспільної взаємодії, де вже відбулося близько сотні подій, запрошує вас і цього літа організовувати власні сплановані і спонтанні події, або просто проводити вільний час у затінку, посеред спекотного літа та стін, що дихають історією».

 

Організаційні заходи 

27-28 червня відбулась стратегічна сесія  Партнерства "Український Народний Дім в Чернівцях". Представники шести НГО спільно з Jakub Parusinski працювали над розробкою Стратегічного плану за напрямками: «Демократія», «Культура», «Соціальний», «Платформа УНД» та «Сервіси». Напрацьовано ряд заходів та індикаторів по кожному з напрямків.

 Червень 2019

1