Державні кошти на перинатальний центр в Чернівцях пропустять через управління капітального будівництва
Сьогодні, 27 травня, на апаратній нараді заступник директора Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення обласної державної адміністрації Ростислав Калошин повідомив про відкриття фінансування для створення Чернівецького перинатального центру у 2013 році. Таке рішення одноголосно було прийняте 20 травня в Києві на засіданні Експертної комісії з реалізації Національного проекту «Нове життя». «Чернівецька область отримала позитивний висновок експертної комісії та є першою з семи областей України, які заплановані для фінансування цього року», - наголосив посадовець.
Він додав, що медики області проходять спеціальне навчання задля подальшої успішної роботи у новоствореному перинатальному центрі. Так, протягом минулого року фахівці Департаменту та пологового будинку №1 брали участь у семінарах й тренінгах в містах Київ, Дніпропетровськ та Вінниця. «Також здійснюються тренінги в рамках українсько-німецького партнерства з навчання фахівців, двоє медиків краю направлені на навчання в Полтаву, а на факультеті післядипломної освіти Буковинського державного медичного університету створені цикли тематичного удосконалення для лікарів Чернівецького перинатального центру», - повідомив Ростислав Калошин. Окрім цього, розпочата робота зі створення опікунської ради майбутнього центру та з планування функціонування служби материнства та дитинства області на час закриття пологового будинку №1.
Зараз, як зауважив заступник директора Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення, відомством проводиться реорганізація ліжкового фонду перинатальної служби: структурні підрозділи акушерського корпусу перинатального центру, площі якого передані в позичку пологовому будинку №1, будуть розгорнуті в новозбудованому корпусі міської дитячої клінічної лікарні та частково в гінекологічному корпусі пологового будинку №1.
«Управлінням капітального будівництва оголошені конкурсні торги для визначення генерального підрядника на виконання будівельних робіт та технічного переоснащення приміщень», - підсумував він.
Нагадаємо, 23 травня 2013 р. у Хмельницькому відкрили обласний перинатальний центр, який став уже десятим в Україні. Тим часом, про відкриття перинатального центру у Чернівцях лише точаться розмови, а коли він буде відкритий – невідомо. До того ж обласний перинатальний центр в Івано-Франківську, наприклад, на відміну від Чернівців, будують «з нуля».
На останній прес-конференції, нагадаємо, начальник УМВС України в Чернівецькій області Олександр Демидов підтвердив інформацію відносно кримінального провадження щодо можливих зловживань управлінням капітального будівництва області. Як повідомили в УМВС, зараз по цьому провадженню немає конкретних підозрюваних осіб. Проводиться серйозна робота по об'єктах (кілька десятків). До кінця червня перевірку завершать, а далі проводитимуть слідчі дії.
На засіданні 24 сесії міськради, яке відбулося влітку 2012 року, депутати Чернівецької міської ради розглядали питання порядку денного – про передачу будівель по вул.Головній, 129 та Буковинській, 1-А у власність територіальних громад області для створення на їхній базі Чернівецького обласного перинатального центру. Рішенням Чернівецької обласної ради у 2012 році було передбачено виділення з обласного бюджету суми у 900 тис.грн. на створення проектно-кошторисної документації майбутнього Центру, а загальна сума, запланована на ці цілі в держбюджеті на 2012 рік, нібито складала 41 млн.грн. Запустити в дію нову сучасну лікарню європейського рівня, яка буде обслуговувати жінок та малюків з усієї області, влада обіцяла вже до кінця 2012 року.
Розповідаючи на сесії Чернівецької обласної ради депутатам про те, що Київ готовий був фінансувати створення перинатального центру у Чернівцях ще минулого року, голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв фактично ввів їх в оману. Про це повідомив народний депутат України Максим Бурбак на прес-конференції 26.03.2013.
- І це вже далеко не перший випадок, коли влада видає бажане за дійсне, - сказав нардеп. - А щодо перинатального центру, то у мене на руках є офіційна відповідь з Державного агенства інвестицій, яке очолює В.Каськів, в якій зазначено: в разі отримання пакету документів готові розглянути ваші пропозиції щодо фінансування. Насправді крайова влада навіть не спромоглася підготувати потрібні для такого будівництва документи. І це попри те, що пріоритетами своєї діяльності Папієв не раз називав дороги, машини «Швидкої допомоги» і той таки перинатальний центр. У сусідньому Хмельницькому влада спромоглася вчасно підготувати і захистити свої документі і такий перинатальний центр там вже споруджено. Причому, зауважте, що більшість територій створює такі центри з нуля. На Буковині обласна влада чомусь вирішила, що для цього краще буде переобладнати готове приміщення. Мені зрозуміла логіка, якою керуються в Чернівцях. Під час реконструкції легше "розпиляти" залучені державні кошти. Це звичайна корупційна схема, в якій, вочевидь, знову не обійдеться без управління капітального будівництва і його тендерів. А воно, нагадаю, діє в структурі ОДА, головою якої є Папієв. Шум, який підняла преса щодо можливих зловживань при проведенні тендерів, переконаний, так просто не мине. Наскільки мені відомо, розслідування цього питання триває. Хтось справді мав би відповісти за порушення.