«Дефіляда» Василя Кожелянка повертається

«Дефіляда» Василя Кожелянка повертається

29.12.2014, 02:17

Видавництво Кальварія надало ліцензію Видавництву Старого Лева на нове видання роману Василя Кожелянка «Дефіляда в Москві»

 Після кількарічної перерви до українського читача повертається розкішна інтелектуальна забава — класика української альтернативної історії роман «Дефіляда в Москві» найпарадоксальнішого письменника України Василя Кожелянка (1957 — 2008).

 Видавництво «Кальварія» і «Видавництво Старого Лева» підписали ліцензійну угоду, за якою «Видавництво Старого Лева» отримало право публікації цього знакового твору на найближчі кілька років, і незабаром на полицях книгарень з’явиться нове видання «Дефіляди в Москві» Василя Кожелянка.

 «Можу лише відзначити добрий смак, сміливість і почуття гумору редакції «Видавництва Старого Лева» і буду радий побачити нове видання «Дефіляди», — коментує підписання угоди очільник «Кальварії» Петро Мацкевич. — З десяти книжок Василя, які видала «Кальварія», цій можна присвоїти «звання» найпровокативнішої, й водночас найвеселішої його книжки. Кожелянкові «Дефіляда в Москві», «Конотоп» і «Тероріум» є чудовим захистом свідомості від впливу маніпулятивних технологій, в центрі дії яких є сьогодні Україна».

 Видання, безумовно, актуальне й корисне саме сьогодні. Адже Автор ретельно виписав майже потворні, а тому — анекдотичні машкари сучасної української міфології, використав майже усі бридотні до нав’язливості штампи «ментальних медіа технологій», визбирав усі елементи «національно-значущих» чеснот народів, які тісно населяють «неньку», і після такої героїчної дослідницької праці любесенько, «на повну котушку» з усього назбираного мотлоху познущався. І саме тому, що Василь Кожелянко зробив це просто блискуче, людям без почуття гумору читати цей роман категорично не рекомендується.

«Дефіляда в Москві» — лауреат премії журналу «Сучасність» та переможець рейтингу «Книжка року». Вперше роман було опубліковано в журналі «Сучасність» 1997 року, а перше книжкове видання «Дефіляди…» побачило світ у видавництві «Кальварія» 2000 року.

 Більше…

   про роман

  • Олег Сидор-Гібелинда, газета «Дзеркало тижня»: Сьогодні вже соромно бодай не читати (якщо не про-читати на даний момент) його творів... У кожному разі, ті, хто не читав «Дефіляду»... намагаються приховувати цей ганебний факт від уваги прогресивної української громадськості. А потай дістають заповітну книгу... та й замикаються з нею в якійсь комірчині. Певен, що години, віддані Кожелянкові, будуть незгіршими у їхньому житті.
  • газета «Україна молода»: Він пише історію в умовному способі. Він виплекав і повипускав на волю химер, які пожирають пропагандистських фантомів, отруюють солодкі ілюзії і ґвалтують наші улюблені стереотипи. Пародія на пародію — найкращі ліки проти історичних комплексів.
  • чернівецький історик Ігор Буркут: Роман [«Дефіляда в Москві»] є свідомо провокативним. Сучасного читача розворушити важко, хіба що наступити на мозолю. А такою у багатьох є комплекс стереотипів, сформованих пропагандою — комуністичною, націоналістичною чи ще якоюсь. «Дефіляда» ж б’є по цих комплексах. І то боляче.
  • Роман Чайка, журналіст, телеведучий: Може, колись хтось зніме фільм по його роману «Конотоп», а ще краще – «Дефіляда в Москві». Однозначні українські блокбастери.

   про Василя Кожелянка

   про Видавництво Кальварія

   про «Видавництво Старого Лева»

1