Чернівці і Новодністровськ звернулись до Уряду України компенсувати різницю в тарифах підприємствам теплопостачання (ОНОВЛЕНО)

Чернівці і Новодністровськ звернулись до Уряду України компенсувати різницю в тарифах підприємствам теплопостачання (ОНОВЛЕНО)

26.07.2023, 12:46
Важливість підготовки до опалювального сезону збільшується з кожним днем, - вже 58 громад, в яких проживають понад 10 млн мешканців, звернулись до Уряду України щодо забезпечення компенсації різниці в тарифах підприємствам теплопостачання.
 
Підготовка до опалювального сезону 2023/2024 та його проходження в цілому знаходяться зараз під загрозою через відсутність компенсації з різниці в тарифах, примусове стягнення коштів постачальниками природного газу з рахунків підприємств теплопостачання, збитки внаслідок повномасштабної агресії російської федерації, низький рівень розрахунків за отримані послуги, тощо.
 
Для уникнення катастрофи міські та селищні ради, їх виконавчі комітети, а також військові адміністрації в різних областях України приймають звернення до Кабінету Міністрів України про забезпечення компенсації з різниці в тарифах підприємствам ТКЕ для можливості їх підготовки до зими.
 
Станом на 24 липня 2023 року звернення до Уряду вже ухвалили 58 громад:
 
Білопілля (Сумська область),
Богородичани (Івано-Франківська область),
Ватутіне (Черкаська область),
Вишгород (Київська область),
Вільнянськ (Запорізька область),
Вінниця,
Гадяч (Полтавська область),
Городня (Чернігівська область)
Добропілля (Донецька область),
Долинська (Кіровоградська область),
Дубно (Рівненська область),
Житомир,
Жовті Води (Дніпропетровська область),
Запоріжжя,
Звенигородка (Черкаська область),
Зеленодольськ (Дніпропетровська область),
Золотоноша (Черкаська область),
Івано-Франківськ,
Ізяслав (Хмельницька область),
Канів (Черкаська область),
Київ,
Ковель (Волинська область),
Коростень (Житомирська область),
Корсунь-Шевченківський (Черкаська область),
Костопіль (Рівненська область),
Красноград (Харківська область),
Кременчук (Полтавська область),
Кропивницький,
Лозова (Харківська область),
Луцьк
Львів,
Малин (Житомирська область),
Малинівка (Харківська область),
Миколаївка (Донецька область),
Миргород (Полтавська область),
Ніжин (Чернігівська область),
Нововолинськ (Волинська область)
Новогуйвинськ (Житомирська область),
Новодністровськ (Чернівецька область),
Олександрія (Кіровоградської області),
Покровськ (Донецька область),
Прилуки (Чернігівська область)
Ріпки (Чернігівська область),
Роздільна (Одеська область),
Славута (Хмельницька область),
Смига (Рівненська область),
Старокостянтинів (Хмельницька область),
Стрий (Львівська область),
Суми,
Тернопіль,
Умань (Черкаська область),
Хмельницький,
Червоноград (Львівська область),
Чернівці,
Чернігів,
Чугуїв (Харківська область),
Шепетівка (Хмельницька область),
Яготин (Київська область).
 
Асоціація міст України робить все, щоб підприємства теплокомуненерго мали змогу підготуватись до наступного опалювального сезону, неодноразово зверталася до Уряду (Кабінет Міністрів України) щодо необхідності якнайшвидшого вирішення цієї проблеми, в тому числі шляхом прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо компенсації різниці в тарифах підприємствам теплопостачання, водопостачання та водовідведення», який передбачає виділення з Державного бюджету України 36 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах, вчасну підготовку до опалювального сезону 2023/2024 року.
 
ДОВІДКОВО: 
 

З 31 липня теплокомуненерго у Чернівцях почне виплачувати понад 43 мільйонів гривень боргу перед підприємством "Чернівцігаз" за послугу газопостачання. Таке рішення ухвалив суд. Заборгованість планують гасити поступово, також очікують, що з державного бюджету покриють різницю у тарифі на теплопостачання.

Про це у коментарі Суспільному розповів директор теплокомуненерго Олександр Корчунов.

Загальна вартість боргу комунального підприємства перед Чернівцігазом становить 58 мільйонів гривень. Згідно з рішенням суду від 6 липня, теплокомуненерго має відшкодувати акціонерному товариству понад 43 мільйони гривень боргу за період з листопада 2022 року по квітень 2023 року.

Корчунов каже, рішення набирає чинності з 31 липня, тоді теплокомуненерго поступово сплачуватиме борг. Водночас підприємство першочергово планує виплачувати зарплату працівникам та податки – на погашення заборгованості перед Чернівцігазом будуть спрямовувати залишок грошей. Також відшкодують 50% вартості судового збору – це понад 323 тисячі гривень.

Крім цього, теплокомуненерго звернулося до міської ради щодо покриття боргу за послугу газопостачання, однак сподіваються, що борг вдасться виплатити з державного бюджету.

"Багато теплопостачальних підприємств України підготували звернення щодо відшкодування різниці в тарифах з державного бюджету. Наша заборгованість станом на перший квартал — 333 мільйони. Тому ми очікуємо від держави компенсацію цієї різниці в тарифах", – каже Корчунов.

Якщо держава покриє підприємству різницю у тарифі, теплокомуненерго зможе оплатити борг перед "Чернівцігазом" та "Нафтогаз Трейдинг". 

дЖЕРЕЛО: https://suspilne.media/537237-ak-teplokomunenergo-bude-vidskodovuvati-ponad-43-mln-grn-borgu-pered-cernivcigazom/

1