Чернівецькі майстрині бісером вишили портрет Шевченка та герб України

Чернівецькі майстрині бісером вишили портрет Шевченка та герб України

30.10.2014, 00:14

Виставка «Чарівні розписи бісеру»

 У Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилась не звичайна виставка вишивки бісером творів родини Ващук Марії та дочки Наталії.  Зараз дуже популярне мистецтво вишивка бісером.

Скажу що вишивання бісером — захоп­лення надто затратне. Пакетик бісе­ринок коштує щонайменше 2 гривні. Проте такий де­шевий пані Марія майже не використовує, бо у нього і якість низька. Зазвичай купує бісер за чотири гривні. У пакунку — що­найбільше сотня штучок, ще й бракованих чимало. А на робо­ту середніх розмірів потрібно приблизно кілька тисяч бісеринок.

На виставці  представлено більше 80-ти робіт родини Ващук: Марії та її доньки Наталії. Зазначимо, що Художній музей нагородив буковинок сертифікатом на право проведення персональної  виставки в його стінах після того, як майстрині прийняли участь у щорічному проекті «Вишиваний Дивотвір».



Більшість робіт - це вишиті бісером ікони,  картини натюрмортів, пейзажів, квіткових композицій, також картини  із зображенням птахів, тварин, казкових істот.

При створенні робіт майстрині, в основному, користуються бісером та нитками, іноді додають  кольорові бусини чи стрічки.

-    Я з дитинства любила щось створювати власними руками, в’язала спицями. Мої діти виросли у вив’язаних мною власноруч речах. У 1999 році я прийшла працювати у мережу магазинів «Санта». Кожен день бачила безліч вишитих творів, але ніяк не могла розпочати вишивати сама. Особливо душа лежала до бісеру, тому першу свою роботу «Коні» я вишила японським колотим бісером. Потім з’явилась друга, третя…Дивлячись на мої картини, моя донечка Наталія також захотіла вишивати. І ми тепер вишиваємо удвох. У 2012 р. ми з донькою вперше виставили свої роботи на «Вишиваному Дивотворі», де моя картина «Півонії» виграла гран-прі. Це й стало поштовхом до подальшої творчої діяльності і я кожну вільну хвилину приділяю улюбленій справі - вишивці і намагаюсь ускладнювати її. Мені дуже хочеться викласти бісером узори відомого буковинського орнаменталіста Георгія Гараса. Це моя мрія, до здійснення якої я вже зробила перший крок – розпочала вишивати жіночу сорочку. Планую виставити її на огляд глядача на «Вишиваному Дивотворі 2015», розповідає про своє захоплення Марія Ващук.

Мені дуже хочеться викласти бісером узори відомого буковинського орнаменталіста Георгія Гараса. Це моя мрія, до здійснення якої я вже зробила перший крок – розпочала вишивати жіночу сорочку. Планую виставити її на огляд глядача на «Вишиваному Дивотворі 2015».

 

   Дивлячись на цю рукотворну красу, створену золотими руками жінки, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота вимагає багато часу та кропіткої праці. Запалу та енергії цих жінок може позаздрити не одна творча особистість. Тож хочеться побажати їм і надалі творити дива, які нікого не залишають байдужими!

Виставка «Чарівні розписи бісеру» триватиме два тижні.

Степан Карачко, краєзнавець

1