Сімейний мюзикл про сироту і документальний театр на чернівецькому матеріалі - новинки майбутнього театрального сезону

Сімейний мюзикл про сироту і документальний театр на чернівецькому матеріалі - новинки майбутнього театрального сезону

23.06.2014, 23:08

У Чернівецькому академічному обласному музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської сьогодні підбивали підсумки 83-го театрального сезону, який щойно завершився. А ще тут ділилися планами на сезон наступний, який стартує вже восени цього року. 

Про те, чим  дивуватимуть і захоплюватимуть глядача у театрі вже незабаром, а також про  деякі підсумки минулого сезону журналістам розповіла художній керівник закладу Людмила Скрипка. 

Театральний сезон, який щойно завершився, видався складним. Попри це на сцені було представлено кілька важливих і знакових для театру постановок. Зокрема, за повістю Ольги Кобилянської «Земля», а також шевченківський проект «Тарас і доля». Для маленьких глядачів в театрі представили виставу «Білосніжка і семеро гномів». Останньою грандіозною постановкою чернівецьких майстрів сцени став «Срібний Павук» за романом Василя Кожелянка.

Людмила Скрипка, художній керівник театру: «Ми раді, що вчора - під час закриття нашого театрального сезону, у нас була абсолютно переповнена зала. І в суботу в нас так само була переповнена зала. Як в суботу, так і в неділю, після закінчення вистав, глядачі хвилин 10-15 не розходилися, аплодували акторам. Це оцінка нашої праці і ми дуже раді».

Трішечки раніше, 3-го червня, відбувся перший випуск юних учнів театральної студії віком від 5 до 15 років, які  вже доволі професійно грають і добре почуваються на сцені. Деякі студійці навіть були задіяні у театральних постановках.

Наталія Федорович, керівник літературно-драматичної частини: «За рік вони настільки полюбили театр і взагалі театральне мистецтво,  а ми полюбили їх, що майже зріднилися.  Приємно те, що до театру долучилася нова когорта юних театралів і їхніх батьків».

Багато несподіванок і цікавих знахідок обіцяє ще один театральний експеримент, який готують для нового 84-го сезону. В театрі обіцяють відкрити студію тепер вже не лише для дітей, а й для дорослих -  від 17 років і далі без вікових обмежень. Власне, колис саме так зміг заявити про себе Іван Миколайчук.  

Не оминули під час круглого столу також проблемних питань в житті театру. На першому місці - фінансовий фактор, який нерідко стає перепоною на шляху розвитку будь-якого театру. Ситуація в країні не дозволила театральній трупі вирушити на гастролі до Києва. Гастролі  планувались на зиму, якраз тоді, коли майдан зазнав перших людських жертв. Тому їх скасували. Проте цілком ймовірно, що кияни все-таки побачать «Землю» Кобилянської у виконанні чернівецьких акторів. Можливо, вже восени цього року.

Глядачі деяких міст Західної України також матимуть шанс побачити "Срібного павука". Щоправда лише ті з них, де для цього будуть технічні засоби. Чернівецька постановка є досить складною в технічному плані, тому не в кожному театрі знайдуть необхідні технічні засоби для її відтворення. 

Стосовно планів на майбутнє, то вже нового 84-го театрального сезону відбудеться традиційний фестиваль «Золоті оплески Буковини». Цього року він буде ювілейним, десятим, триватиме 10 днів -  з 23-го жовтня по 3 листопада. На фестиваль запрошено 10 театральних колективів з різних країн, зокрема, Польщі, Румунії, Білорусі.

В новому 84-му сезоні до нашого театру знову завітає театральний режисер Віталій Денисенко, який раніше вже працював з чернівецькими акторами над постановками п’єс «Шельменко-денщик» та «Панночка». З яким матеріалом цього разу працюватиме відомий запорізький режисер у театрі не кажуть. Тримають інтригу. 

Також в новому 84-му сезоні планують створити сімейну постановку «Енні» за відомим бродвейським мюзиклом. Це історія дівчинки, яка виховувалася у дитячому будинку. 

Окрім цього, після відпустки, актори чернівецького муздрамтеатру мають намір спробувати себе в новому жанрі так званого «документального театру». Це така собі спроба показати вічні людські цінності крізь призму добре відомих сучасних подій. Чернівецьких журналістів закликали допомогти їм в пошуку гідних постановки життєвих історій і сюжетів. 

- У світі існує такий термін, як "Театр.Doc". Це документальний театр. Ми хочемо, щоби він був і у Чернівцях, - говорить художній керівник муздрамтеатру імені Ольги Кобилянської Людмила СКРИПКА. - Це той театр, який "іде з вулиці". Запрошуємо журналістів поділитися своєю працею: цікавими історіями сучасного міста, знаннями про цікавих людей... Навіть більше, запрошуємо журналістів вийти на сцену і взяти участь у постановці про Чернівці.

- Документальний театр дозволить зі сторони глянути на себе, на своє місто, - зауважує Людмила Іванівна. - Ні-ні, це не буде акторське прочитання статті, це буде повноцінна постановка, створена театром за допомогою документальної праці журналістів. Якби ми не хотіли цього, але читання газет і театр дещо втрачають моду. А тому хороша драматургійна історія завжди стане цікавою для городян.

За матеріалами mtrk.com.ua та molbuk.ua

1