На Буковині сформували рейтинг енергоефективності будівель, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету

На Буковині сформували рейтинг енергоефективності будівель, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету

23.07.2020, 09:02

Оприлюднено рейтинг енергоефективності будівель бюджетних установ Чернівецької області.

Він відображає рівень питомого споживання теплової енергії, електроенергії та холодної води в розрізі будівель за обраний період у порівнянні із середнім рівнем.

Рейтинг енергоефективності дозволяє оцінити рівень споживання будівлею обраного ресурсу – теплової енергії, газу, електроенергії, холодної води – порівнянні з іншими типовими будівлями групи.

Завдяки енергомоніторингу можна виявити негативні тенденції та усунути їх, що в підсумку сприятиме підвищенню енергоефективності, захисту довкілля, покращенню якості життя та посилити конкурентоспроможності економіки.

Ознайомитися із рейтингом можна ТУТ.

ДОВІДКОВО:


За результатами співпраці Мінрегіону, пілотних ОДА та експертів з технічної підтримки Проекту GIZ сформовано базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. Відповідальним особам на місцях було надано можливість пройти відповідне навчання від Проекту GIZ та застосовувати отримані знання під час формування бази будівель та відстеження енергоспоживання будівель. Наразі база налічує 6293 об’єкти з 408 населених пунктів згідно з наданими ОДА списками.

«Цифровізація сфери енергоефективності будівель на сьогодні в практичному сенсі наближає політику енергоефективності до європейського виміру. Цей Проєкт є підготовчим етапом до формування загальнонаціональної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель та сприятиме впровадженню систем енергоменеджменту в будівлях публічного сектору. Плануємо, що найближчим часом він розшириться на інші області», – зазначив перший заступник Міністра Василь Лозинський.

Проект виконує важливу роль для виконання Україною зобов’язань за пунктом 715 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, а також для імплементації статті 5 «Показова роль будівель органів державної влади» Директиви 2012/27EU Європейського Парламенту та Ради від 25 жовтня 2012 р. та виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №732 «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах».

На разі Мінрегіоном розробляються механізми розвитку бази будівель, напрацьовуються шляхи її масштабування для розширення обсягів охоплення громадських будівель та долучення нових категорій відань.

З рейтингами енергоефективності будівель можна ознайомитися на офіційних сайтах 12 обласних державних адміністрацій.

1