
Чернівецька міська рада в антирейтингу прозорості: у протоколах земельної комісії навіть не вказується, як голосують депутати, лише подається загальний результат
Чернівецька міська рада опинилася в переліку інших міських рад України, в яких земельна комісія не оприлюднює поіменні голосування своїх депутатів.
Натомість у Львові, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві й Сумах у протоколах засідань земельних комісій поіменне голосування вказується прозоро і докладно.
У Тернополі, Херсоні, Дніпрі й Чернігові поіменку із протоколів можливо встановити методом виключення.
Таке дослідження провів Рух ЧЕСНО, порівнявши протоколи земельних комісій міських рад обласних центрів України.
Депутати міськрад змагаються за те, щоб потрапити до двох комісій у міськрадах — земельної та бюджетної. Рішення, що їх приймають депутати, зокрема на земельних комісіях у міськрадах, дуже важливі. Тут розподіляють невідновлювальні ресурси громади — землю, зелені зони, заплави. У бюджетній комісії міськради планують, як витрачатимуть податки містян.
До сесійної зали на загал виносяться проєкти рішень, які вже напрацьовані й погоджені саме у постійних депутатських комісіях.
Земельна комісія у Чернівцях — одна з найпопулярніших. Тут депутати напрацьовують усі проєкти рішень, які стосуються земельної чи містобудівної сфери у столиці Буковини. Далі ці проєкти із зауваженнями та пропозиціями або без них виносяться на голосування до сесійної зали.
Таким чином, комісія є першим і важливим фільтром, який може не допускати неякісний або скандальний проєкт рішення до прийняття. Саме на етапі розгляду проєкту рішення в комісії громада може найефективніше долучитися і вплинути на нього.
Зрозуміти, як саме голосує кожен член комісії, неможливо. Голова оголошує загальний результат голосування, а у протоколах засідання комісії не вказується поіменне голосування депутатів.
У протоколах земельної комісії Чернівецької міської ради навіть не вказується, як голосують депутати, лише подається загальний результат.
За матеріалами https://www.chesno.org/