Чернівецька, Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області можуть утворити Карпатський регіон

Чернівецька, Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області можуть утворити Карпатський регіон

28.01.2019, 09:18

Уряд розпочинає новий етап децентралізації. Про це в ефірі телеканалу «Інтер» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Все, що ми зараз бачимо в громадах – нові школи, садочки, дороги, новий транспорт, освітлення, нові клуби, стадіони – це результат децентралізації. Реформа була покликана на те, аби покращити життя людей в конкретній громаді", – сказав Володимир Гройман

Новий етап передбачає формування 100 спроможних районів (зараз їх 468) і 1600-1800 спроможних громад.

— На території Луганської області планується сформувати 6 районів, — розповів журналістам Троїцьке.City троїцький мер Демид Палагно. — За перспективним планом Троїцький район має увійти до Старобільського району (але це лише план).

Нагадаємо читачам, що планується три рівня адмінреформи

Рівень перший: регіон. Досить імовірно, що Україна буде розділена на дев'ять регіонів:

  • Поліський: Волинська, Рівненська, Житомирська області
  • Карпатський: Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька області
  • Подільський: Тернопільська, Хмельницька, Вінницька області
  • Київський: Київська, Чернігівська, Черкаська, Кіровоградська області
  • Слобожанський: Сумська, Полтавська, Харківська області
  • Придніпровський: Дніпропетровська, Запорізька області
  • Донецький: Луганська та Донецька області
  • Причорноморський: Одеська, Миколаївська, Херсонська області
  • Автономна республіка Крим


Рівень другий: район (округи, повіти). Нинішні 468 районів теж укрупнять. На їх місці з'являться 100 нових районів (округів, повітів).

Рівень третій: територіальна громада (волость). Цей рівень теж припускає укрупнення нині діючих місцевих громад – замість них має з'явитися 750 нових територіальних громад.

Хто замінить глав адміністрацій

Передбачається, що в якості зразка Україна використовує досвід Франції. У нових районах (округах, повітах) місцеві органи влади переформатують в «органи префектурние типу». На чолі кожного району буде стояти префект (державний чиновник). Одне з головних завдань префекта – контроль за роботою органів місцевого самоврядування (в усіченому варіанті зараз цим займаються прокурори).

Префекта призначатиме Президент за поданням Уряду. Ця людина повинна мати спеціальну освіту та підготовку і пройти суворий відбір. Ще одна особливість майбутніх префектів – політична нейтральність. Цим чиновникам буде заборонено бути в якоїсь партії, а також балотуватися на будь-які політичні посади. Це будуть ті люди, яким довіряє держава.
 

Метою нового етапу є запровадження і закріплення змін до 2020 року – аби провести місцеві вибори вже на новій законодавчій та територіальній основі.

Зараз в Україні сформовано 876 спроможних громад, місцеві бюджети зросли на порядок – до майже 234 млрд грн. У власність громад передано 1,5 млн га земель сільськогосподарського призначення.

Фото decentralization.gov.ua

Джерело: https://troyitske.city

1


КОМЕНТАРІ (1)

Вибори 2020 - на новій основі??? дай, Боже. нашому ягняті теля з"їсти

avatar

Антон

28 січня 2019 22:28