
Бурбак нагадав, як реалізував ключові ініціативи для посилення захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС
26 квітня Україна відзначила 35-ту річницю Чорнобильської трагедії, яка стала однією з найбільших техногенних катастроф не лише України, а й усього світу. Відомий політик Максим Бурбак у період своєї каденції у Верховній раді зумів реалізувати ключові ініціативи для посилення статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Про це він сказав у ефірі телеканалу ТВА.
«Хотів би вклонитися пам’яті тих людей, які ліквідували наслідки вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Вони врятували не лише людей, які жили на території тодішнього СРСР, а й Європи і, як ми знаємо, наслідки аварії відчувалися навіть на території США. Дуже багато фактів було наведено під час нещодавнього засідання Київського безпекового форуму, організованого фондом Арсенія Яценюка «Open Ukraine», звучали також тези про те, чи зроблено необхідні висновки із тих трагічних подій. Факти свідчать про те, що висновків достатніх не зроблено. Особливо це було відчутно у вступному слові Вселенського патріарха Варфоломія, який потужно розпочав цю дискусію, де чітко заявив, що людство повинно говорити «ні» технологіям зі шкідливим впливом», - зазначив народний депутат двох скликань.
«Жахлива Чорнобильська аварія нагадала нам усім, наскільки передчасним і поспішним був оптимістичний підхід та очікування від використання атомної енергії у мирних цілях», - підкреслив партіарх Варфоломій у виступі під час Безпекового форуму.
«Також почув цікавий виступ лідера опозиції Білорусії Світлани Тихановської під час прямого включення, в якому вона наголосила, що події 35 років тому і зараз у її країні показують, що тоталітарні режими будуються на суцільній брехні, яка призводить до великих змін. Адже прозвучала думка також, що події, що трапилися 35 років тому стали однією з причин розвалу СРСР, бо люди побачили масштаби брехні. Я також пам’ятаю першотравневу демонстрацію в Києві – моя мама тоді вчилася в аспірантурі там – у Чернівцях тато нам забороняв виходити на вулицю і я не розумів чому. Був гарний день, дощик, а це вже були радіоактивні опади. Тому це все не можна забувати. Червоною лінією у дискусії, яку вів Арсеній Яценюк було те, що людство повинно усвідомлювати, що так, ми можемо летіти на Марс, освоювати нові світи, але не забувати про нашу Землю», - каже Максим Бурбак.
«Я працював у відповідному комітеті і однією з моїх ініціатив було те, що до статусу ліквідаторів наслідків вибуху на ЧАЕС треба прирівняти і учасників ядерних випробувань. Прикро, але тодішній тоталітарний режим СРСР проводив експерименти на своїх же військовослужбовцях. Все це було засекречено і вони навіть не отримували допомоги, яку отримували ліквідатори аварії на ЧАЕС. Тому змінами до законодавства, які я пропонував, було наведено справедливість у цій сфері і учасники ядерних випробувань були прирівняні до ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Так, на той момент це було 800 людей, але помалу ми ці недопрацювання, завдячуючи активній громадськості, ядерщикам, як вони себе називають, виправили», - розповів політик.