Буковинців запрошують до Києва на святкову літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Печерській лаврі з нагоди  1035-річчя Хрещення України-Руси та Дня Української Державності

Буковинців запрошують до Києва на святкову літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Печерській лаврі з нагоди 1035-річчя Хрещення України-Руси та Дня Української Державності

25.07.2023, 10:07
Вже цієї п'ятниці, 28 липня, Україна відзначатиме одну з найважливіших подій в історії нашої держави – 1035-річчя Хрещення України-Руси та День Української Державності.
 
Ця подія є дійсно епохальною, яка закріпила християнство, як основну релігію Київської держави. Цим завдячуємо нашому, київському князю святому Володимиру Великому.
 
Ця подія є дійсно епохальною, адже вона не лише закріпила християнство, як основну релігію Київської держави, вона докорінно змінила життя наших пращурів та загалом вектор розвитку княжої держави, яка з X століття повноцінно стала частиною християнської Європи.
 
Ми свій європейський вибір зробили понад тисячу років тому, за часів існування Київської держави, і цим завдячуємо нашому, київському князю святому Володимиру Великому. І цей вибір, і нашу історію, і нашу державу, і, власне, саме буття нашого народу ми маємо сьогодні боронити від країни-агресора, якої навіть не існувало тоді, коли приймала хрещення кияни і вся Русь.
 
Маємо знати нашу історію – попри десятиліть приховування і переписування правди росією. Вони присвоїли не лише назву Київської держави – Русь, вони намагалися вкрасти і нашу історію, щоби нині говорити, що подія Хрещення поклала «початок християнської історії Росії» і що «завдячуючи хрещенню великоруського князя Володимира Російська Православна Церква має свою тисячолітню історію»… Це відверта брехня. Бо київський князь Володимир у 988 році хрестив киян, не московитян, хрестив Київську державу, а не Росію – бо в ті часи її не існувало, а на місці її майбутнього утворення стояли густі ліси та непрохідні болота.
 
Північні землі, що згодом склали Московське князівство, були охрещені пізніше, там процвітала діяльність волхвів, які противились вірі Христовій, влаштовували рухи опору та повстання, вбивали київських місіонерів, які несли на північ світло християнства, а разом з ним – писемність і освіту. Є історичні згадки про це, про численні приклади повстань волхвів у Ростовських і Новгородських землях, датованих ХІ та ХІІ століттями.
 
Цьогоріч ми востаннє відзначатимемо День Хрещення Руси-України 28 липня. Адже ми переходимо на новоюліанський календар. І це ще один історично важливий момент. Тож наступну, 1036-у річницю Хрещення відзначатимемо раніше, 15 липня.
 
Від кафедрального храму запланована організована поїздка до Києва на святкову літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Печерській лаврі.
 
Бажаючі можуть записатися у храмі прп.Параскеви по вул.Заньковецької 24 у Чернівцях.
 
Виїзд автобусом ввечері у четвер.
1