Буковинських 'акул пера' запрошують до освітньої медіа-школи з питань відновлюваних джерел енергії

Буковинських "акул пера" запрошують до освітньої медіа-школи з питань відновлюваних джерел енергії

12.01.2022, 13:08

Вінницький пресклуб та Чернівецький пресклуб запрошують журналістів Чернівецької області для участі в освітній медіа-школі з питань відновлюваних джерел енергії (ВДЕ)

Заняття проходитимуть 28 січня, 4 лютого та 11 лютого 2022 року з 15:00 до 18:00 у рамках трьох одноденних тренінгів в режимі онлайн на платформі ZOOM.

Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена - 20 учасників. По завершенню усі учасники отримають сертифікати міжнародного зразка від USAID, підручники та роздаткові матеріали.

Заявники на участь від Чернівецької області у школі мають заповнити реєстраційну анкету он-лайн за посиланням: https://forms.gle/JGsAcgPuiSGyPeQG8

Заявки на участь приймаються до 23:00 26 січня 2022 року. Запрошення та посилання на zoom-платформу для участі будуть надіслані заздалегідь.

У програмі медіа-школи:

- Відновлювана енергія. Світовий тренд. Кліматична проблема.

- Види ВДЕ. Фотовольтаїка. Біоенергетика. Геліотермальні станції. Малі ГЕС. Геотермальна енергетика. Інші види відновлювальної енергії (приливні, хвильові).

- Види ВДЕ в Україні (регіони, види).  

- Розвиток ВДЕ у світі. Статистика. Динаміка.

- Законодавство ЄС. Стратегія України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050”. Нормативні акти, які регламентують роботу ВДЕ в Україні.

- Організації та установи, які регулюють енергоринок України.

- Електроенергетична система України. Особливості Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕСР). Структура енергетичного ринку України. Доля атомної, теплової, гідравлічної, “зеленої” енергії. Вплив на оточуюче середовище.

- Ринок електричної енергії. Структура та розвиток. Споживачі енергії. RAB-регулювання. Трансформація. “Зелений тариф”. Аукціони.

- Розподіл енергії ВДЕ. Підключення ВДЕ до електричних мереж.

- Інтеграція ВДЕ у електричну мережу України. Зони ВДЕ. Моделювання генерації.

- Вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Прогнозування генерації.

- Прос’юмери. Віртуальні станції (MicroGrid). Технологія Smart Grid («розумні мережі»). Технології зберігання енергії (Energy Storage). 

- Фінансування розвитку ВДЕ. Вартість технологій ВДЕ. Ціна електроенергії ВДЕ у світі та Україні. Динаміка. Тренди. Фінансування ВДЕ у світі та в Україні. Проєктні показники.

Експерти-лектори медіа-школи:

- В’ячеслав Комар – доктор технічних наук, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного техуніверситету, лауреат премії Президента України для молодих вчених.

- Сергій Кравчук – кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для повноцінної роботи ринку електроенергії.

- Віктор Дядькович – голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».

Із додатковими запитаннями звертайтесь за адресою: [email protected]

Контактні особи: Наталія Болховська – (050) 193-24-23 

                                Світлана Шевчук – (067) 892-00-08

                                Тетяна Заволічна – (050) 671-20-04

1