Буковина відстає від Тернопільської, Івано-Франківської та  Закарпатської областей за кількістю сонячних панелей в приватних домогосподарствах

Буковина відстає від Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей за кількістю сонячних панелей в приватних домогосподарствах

05.05.2020, 09:31

На сьогодні вже понад 24 тис. домогосподарств в Україні використовують сонячні електростанції та забезпечують свої потреби в електроенергії. 

Загальна потужність СЕС у домогосподарствах сягає вже 618 МВт, а сумарний обсяг вкладених нимикоштів складає близько 495 млн євро. 

Все більше пересічних громадян долучається до виробництва «чистої» енергії. Важливо, що це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці виробництва, а також спонукає власників до раціонального енергоспоживання та впровадження енергоефективних заходів. 

Зокрема, у I кварталі 2020 р.домогосподарства встановили більше 2100 СЕС загальною потужністю 65 МВт. Це у 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Тож, кількість охочих використовувати «чисту» електроенергію зростає. До цього їх мотивує можливістьекономити на рахунках за електроенергію, не залежати від енергопостачальника, бути більш енергоефективними та користуватися енергозберігаючою електротехнікою.

До уваги - ТОП-5 областей за кількістю СЕС приватних домогосподарств:

-         Дніпропетровська – 3200;

-         Тернопільська – більше 2200;

-         Київська – майже 2000;

-         Івано-Франківська - більше 1800;

-         Закарпатська - більше 1400.

Загалом, понад 24 тис. СЕС у домогосподарствах дозволяють генерувати більше 700 млн кВт*год екологічно чистої електроенергії у рік. Для порівняння такого обсягу енергії достатньо для близько 230 тис. родин.

Нагадаємо, у сел на Новоселиччині буде одна з найбільших в Західній Україні сонячних електростанцій. Як розповів виконроб будівництва Олег Чайка, вона займає 108 гектарів землі і розрахована на виробництво понад 50 мегават електроенергії, йдеться у публікації "МБ" (https://molbuk.ua/).

Цієї потужності може вистачити на десять таких населених пунктів, як Новоселиця. Постачатиметься світло через спеціальні трансформатори в єдині енергосистеми за "зеленим тарифом".

Будівництво станції розпочали торік, сонячні панелі встановили у серпні. Виробництвом займатиметься ТОВ "Екотехнік – Тарасівці", засновником якого є вінницька фірма "Солар Дженерейшн". Будували ж об’єкт буковинські фірми ТЗОВ СУ "Спецмонтаж", "Зелені системи Поділля", "Солар-Стальконструкція" із Дніпра, приватні підприємці, місцеві жителі. Монтажні роботи здійснювало до 260 спеціалістів. Коли станція запрацює на повну потужність, тут працюватиме понад 25 осіб. Складається вона з 210 тисяч сонячних панелей протяжністю 2,5 км, тобто між Тарасівцями і Ванчиківцями.

– Земля під будівництво електростанції була передана в оренду на заболочених ділянках, де сільгоспвиробництво не було можливим, – каже Ігор Кохал, сільський голова Тарасівців. – Тепер бюджет села матиме прибуток. До речі, фірма "Екотехнік-Тарасівці" зареєстрована у нас.

Вже цього року від цієї структури в сільський бюджет надійдуть кошти, які вимірюватимуться шестизначною цифрою. Гроші будуть спрямовані на розвиток сільської інфраструктури. До прикладу, почнеться будівництво нового сучасного стадіону.

1