
Борець попередив Лібанову з "Букініста", що від 26-го грудня вона більше в них не працює
Керуючий справами Чернівецької обласної ради Микола Борець надіслав листа директору державного комунального торговельного підприємства книжковий комісійний магазин "Букініст" Марині Лібановій. Лист датовано 11 грудня 2012 року.
Як повідомила www.buknews.com.ua Марина Лібанова, листом їй, зокрема, повідомили про те, що "з 26 грудня 2012 року трудові відносини між Вами та обласною радою будуть припинені у зв'язку із закінченням строку дії контракту".
При цьому чиновник посилається на пункт 2 статті 36 Кодексу законів про працю України, пунктом 20 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та пунктом 5.2 Контракту про призначення на посаду керівника об'єкту спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
За останні півроку це вже не перше погроза влади, яка лунає на адресу керівника брендової книгарні Чернівців пані Марини Лібанової. Чи не вперше ультиматум їй та директору книгарні "Наука" Наталії Барановській оголосили ще під час одного з засідань постійної комісії Чернівецької обласної ради з питань приватизації та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (керівник комісії О.Смотр) влітку 2012 року. Тоді директорам книгарень заявили, що якщо до 20 липня вони не почнуть співпрацювати з ліквідаційною комісією, питання щодо їх звільнення винесуть на розгляд сесії обласної ради. Інакше кажучи, якщо вони не звільняться добровільно, то їх звільнять самі депутати.
Конфлік між директорами чернівецьких книгарень і обласною владою, нагадаємо, виник після наміру чиновників реорганізувати обласні комунальні підприємства книжкової торгівлі в одну структуру "Буковинська книга". Хоча насправді їхні працівники і громадськість переконані, що владу цікавлять зовсім не книжки, а приміщення в центрі міста. Директори чи то реорганізованих, чи то ліквідованих книгарень спробували захистити свої права у суді.
"Букініст" - культова книгарня Чернівців, а її керівник Марина Лібанова - один з найактивніших пропагандистів книги у місті. Цей магазин вже давно не просто місце торгівлі, а справжній клуб за інтересами, навколо якого гуртується вся читаюча чернівецька публіка незалежно від віку, роду занять, політичних уподобань.
Того самого дня, 11 грудня, яким датовано попередження про майбутнє звільнення Марини Лібанової, вона організувала чергову зустріч чергового письменника з буковинськими читачами. На запрошення директорки магазину, Чернівці відвідав сучасний український письменник Максим Кідрук. Зранку він презентував свій новий технотрилер «БОТ» для студентів географічного факультету ЧНУ. А вже ввечері з письменником можна було поспілкуватися в книгарні «Букініст». Максим Кідрук є автором 11 книг.
Лише за останній період гостями її магазину були такі культові сучасні письменники, як Володимир Сорокін, Андрій Курков, Ірен Роздобудько, Юрій Андрухович. Саме в "Букіністі" за сприяння Марини Лібанової пройшла перша в Чернівцях автограф-сесія письменника Василя Кожелянка, присвячена 50-річчя з дня його народження, на яку навіть завітав тодішній губернатор Буковини Володимр Куліш.
На основному фото Андрій Курков і Володимир Сорокін під час зустрічі з читачами в чернівецькому "Букіністі". (листопад 2010 року).
Використання даного матеріалу або інформації з даного матеріалу дозволяється за умови обов’язкового посилання на джерело www.buknews.com.ua! Для інтернет-ресурсів обов'язкове активне гіперпосилання, відкрите для пошукових систем. Гіперпосилання повинне міститися в першому чи в другому абзаці тексту.
КОМЕНТАРІ (2)
Жаль, что те известные литераторы и мытци, которые сотрудничали с Либановой, до сих пор не подали голос. У меня всегда вызывало недоверие, когда кто-то активно борется" с властью" или "за демократию", но не высказывается по конкретным вопросам. Хотя это куда важнее. Мотив увольнения ясен. Неясно чего "светочи разума" молчат? Журналисты (которых любят называть "продажными"), между прочим свое слово сказали ( и, надо полагать, еще скажут).
Sergei Vorontsov
14 грудня 2012 12:53
По-поводу «светочей разума». В прошлом году я побывала на одной из локаций поэтического фестиваля. Но такого, что перед входом обыскивали даже дамские сумочки. А мужчин хлопали по карманам, в поисках чего-то тяжелого и холодного. Я лично отказалась открывать сумочку, обратилась с требованием разъяснения к представителям «светоча разума», к нанятым от данного учреждения охранникам, к зрителям, предъявляющим «билетерам спортивного телосложения» свои билеты или пригласительные. И «светочи разума», которые шли на концерт, и не светочи, молча смотрели и слушали мой одинокий монолог. Молча, предъявляя свои сумочки, пакеты и т.п. Никто не остановил этот унизительный обыск. Мои возгласы, возмущение потонули в тишине и поглотились черепами на стенах. До сих пор не понимаю, зачем «светочи разума» и не светочи выбирают такие локации. Для такого мероприятия, как фестиваль. Ах, я ошиблась, это уже концерн. А у действующих лиц концернов иная концентрация сотрудничества… Но я уверена, что они обязательно еще скажут свое слово…
Tetyana Strylchik
15 грудня 2012 14:23