"Безглуздий", "маразм" і "брехун" - епітети з депутатського лексикону в контексті державності української мови
Депутати Чернівецької обласної ради не підтримали проект рішення з питання порядку денного про ситуацію, яка склалася в Чернівецькій області після прийняття Закону України "Про засади державної мовної політики".
Це було друге питання порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання сесії, з якого взяв слово голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв. А почав губернатор з того, що бачив багато проектів рішень на своєму віку, але такого "безглуздого проекту" ще ніколи.
- Це безглуздий проект. Я такого ще не бачив, - почав губернатор. - Нічого насправді підтверджувати не треба. Чернівецька область є невід'ємною складовою частиною України. Тут діють Конституція і Закони України. Тому прошу депутатів не підтримувати такі безглузді проекти і не голосувати за них.
Один з ініціаторів розгляду цього питання депутат М.Салагор уважно вислухав голову ОДА, а відтак зауважив:
- Питання розглядалося на депутатських комісіях і було ухвалене у тій редакції, яке запропнував член вашої команди, депутат Михайло Бауер. Це був певний комроміс, на який ми погодилися. Тому всі закиди щодо безглуздості прошу адресувати самому собі. Звертайтеся до себе, - заявив М.Салагор.
До дискусії одразу долучився сам Михайло Бауер. А виступ розпочав словами: "маразм звучить з вуст генерала"!
Відтак заявив, що його комісія з питань освіти проект якраз відхилила.
- Ви брешете, ми записали слово в слово за вами, - прокоментував з місця виступ колеги депутат Салагор.
Результат голосування виявився очікуваним:
Партія регіонів - 0
Фронт Змін - 14
Наша Україна - 4
Свобода - 1
За Батьківщину - 3
Домогтися від керівництва Чернівецької обласної ради, щоб питання було розглянуте в сесійній залі, депутати не могли кілька місяців. Хоча мову про ухвалення подібного рішення представники опозицйних партій ведуть з моменту ухвалення Верховною Радою цього законопроекту. Проект рішення апарат облради просто не оприлюднював. І це було перешкодою для його розгляду депутатами. Нарешті після численних демаршів депутатів-опозиціонерів проект рішення, який мав врегулювати мовну ситуацію на Буковині після прийняття мовного закону Ківалова-Колесніченка на сайті Чернівецької обласної ради таки з'явився.