У Чернівцях спробують відродити справу «Ківалова-Колєсніченка» і  знову протестуватимуть проти української мови

У Чернівцях спробують відродити справу «Ківалова-Колєсніченка» і знову протестуватимуть проти української мови

17.10.2017, 11:54

17 жовтня о 15.00 група румунських організацій Чернівецької області проведе пікет під стінами Чернівецької ОДА щодо підписаного президентом Петром Порошенком закону "Про освіту".

Раніше ми повідомляли

 Як стало відомо нашим журналістам, Буковину знову лихоманитимуть протести. Цього разу невдоволення українською владою виражатимуть представники румуномовної громади краю, яким не подобається те, що Петро Порошенко таки підписав Закон «Про освіту».

Лідери румунських національно-культурних товариств планують зібратися наступного вівторка, 17 жовтня під стінами облдержадміністрації та влаштувати імпровізовані «похорони румунської мови». Традиційно говоритимуть про ущемлення прав національних меншин та нібито антирумунську політику офіційного Києва.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОБСЄ ще десять років тому рекомендувала докласти зусиль, щоб поліпшити навчання державної мови членів румунської меншини в Україні (ДОКУМЕНТ)

В стінах ОДА здивовані, на перший погляд, нелогічною поведінкою керівників румунських товариств, які до підписання закону навідріз відмовлялися зустрічатися із освітянами і пропонувати свої шляхи вирішення проблеми. Проте, коли врахувати, що Румунія та Угорщина у Раді Європи, ОБСЄ та інших організаціях розгорнули бурхливу діяльність проти освітянського закону, то яскрава телевізійна картинка зі «спонтанними» протестами румунів має показати Європі, яка «біда» коїться в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закону "Про освіту" не читали, а виступають проти

Більш того, добре обізнані із ситуацією депутати облради кажуть, що підтримати румунські мовні протести готові й такі виразно проукраїнські сили як «Опозиційний блок», очільників якого неодноразово публічно звинувачували в подвійному громадянстві. І тут вигода співпраці очевидна – колишнім членам Партії регіонів сподіватися на широку підтримку ніде, окрім як в румунських селах, для яких колись і приймали антиукраїнський мовний закон «Ківалова-Колєсніченка».

Вл.інф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат "Опоблоку" Дмитро Павел позитивно ставиться до подвійного громадянства

ДОВІДКОВО:

Раніше повідомлялося, що у Чернівцях депутат "Опоблоку" ЗАРЕЄСТРУВАВ ЗВЕРНЕННЯ до Порошенка щодо закону "Про освіту".

Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин в Україні.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною, через закон "Про освіту".

Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо ухваленого в Україні закону "Про освіту".

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.