У гучній справі 'брусницького хабаря' слідство замовчує фінансову мотивацію депутатів Чернівецької облради, політично 'перевзута' третина яких досі при ділі  - журналістка

У гучній справі "брусницького хабаря" слідство замовчує фінансову мотивацію депутатів Чернівецької облради, політично "перевзута" третина яких досі при ділі - журналістка

27.04.2022, 17:37
ПАРАДОКС «БРУСНИЦІ»: ЗА ГРАТИ СЯДЕ ТОЙ, ХТО ЗБИРАВСЯ РОЗБУДУВАТИ САНАТОРІЙ, А НЕ ТІ, ЩО ЙОГО ЗНИЩИЛИ
 
Слідство замовчує грошову винагороду, тобто хабар, депутатам Чернівецької облради за передачу скандальної водолікарні в оренду Кушніру. Немає і кримінальних справ щодо свідомого руйнування ними цього комунального санаторію, а також інших важливих інфраструктурних об’єктів комунальної власності. Вже мовчимо про грабіж облрадою земель у громад краю.
 
Кілька днів тому в місцевому медіапросторі несподівано прозвучала інформація про вже призабуту кримінальну справу щодо хабаря за Брусницю. У несподіваному контексті.
 
Джерело інформації кинуло пробний м’яч з’ясувати суспільну думку перед остаточним вироком: що краще – надовго посадити хабарників за грати чи офіційно взяти з них відкуп за свободу у 30 млн грн і передати ці гроші на потреби війська?
 
 
Питання не просте. І хабарники не прості. Це відомий на Буковині і навіть за її межами політик, ексголова Чернівецької облради попереднього скликання і її чинний депутат Іван Мунтян у статусі вимагача, з одного боку. А з іншого – також відомий місцевий бізнесмен, прізвище якого не сходить з язика високопосадовців правоохоронних органів в темі контрабанди, Юрій Кушнір у ролі безмозкого сіяча, що розкидається мільйонами за розвалені, нікому не потрібні корпуси доведеного до руїни комунального бальнеологічного санаторію.
 
Мунтян досі намагається переконати усіх в тому, що бездоганно зафільмований правоохоронцями зі стелі в кабінеті Кушніра (це шедевр!) факт отримання ним грошей (загальною сумою у 180 тис доллярів) від господаря офісу – це ніякий не хабар, а інвестиційний транш у розвиток брусницької комунальної водолікарні.
 
Проте слідство довело, що це таки хабар.
 
Але ж будемо відвертими – не одному Мунтяну. Давні друзі по бізнесу прекрасно розуміли, на яку справу піде частина грубих пачок – депутатам обласної ради попереднього VII скликання, щоб вони правильно проголосували на сесії і передали «Брусницю» саме Кушніру.
 
Це очевидний факт для усіх, хто мав час і бажання більш-менш уважно послухати у лютому 2020 року кількагодинний запис судового розгляду, де слідчі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури представили свою доказову базу. Зокрема, зачитували розшифровку численних телефонних розмов багатьох її учасників, найперше головних фігурантів Кушніра і Мунтяна, у справі щодо вчинення ними кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368, 369 ККУ.
 
Хоча, за великим рахунком, депутати мали б самі Кушніру доплатити за те, що він зголосився (точно здуру) взяти руїни «Брусниці» в довгострокову оренду і зайти з інвестиціями на цей об’єкт. Чернівецька облрада під керуванням синдикату МММ (Мунтяна, Маковецької, Мельничука) провернула гешефт вищого ґатунку – всучити інвестору неіснуючий майновий комплекс з земельною ділянкою, яка їй не належить, і взяти ще й за те винагороду.
 
Судячи з представлених НАБУ відеосюжетів з тої вікопомної сесії облради за 12 вересня 2019 року, гроші таки дійшли до народних обранців, включаючи «тисячу Любі на новий телефон». Інакше б Мунтян не ставив на голосування питання оренди санаторію чотири рази поспіль. Інакше його заступниця Інга Маковецька не стріляла б красномовно очками з президії депутатам в залу, мовляв, альо, хлопи, ану тисніть на потрібну кнопку!
 
Фінансову мотивацію депутатів облради слідство замовчує. Правоохоронцям ці дрібнички не цікаві. Великі рибини на гачку – галочки намальовані, резонанс шалений, справа зроблена.
 
Однак для Буковини, в інтересах розвитку області, саме в ролі депутатського корпусу весь цимєс Брусницького хабаря. За грати, через свою дурість і підлість друзів, сяде той, хто насправді брався розбудовувати водолікарню. А от ті, що свідомо її знищили, вийшли сухими з води, ще й матеріально вмотивованими.
 
Нинішній голова облради Олексій Бойко остаточно добив санаторій втратою спецдозволу на користування родовищами мінеральних вод.
 
Знищена не тільки комунальна «Брусниця». Навіть комунальну туристичну базу «Перлина гір» в Банилові-Підгірному, на яку держава через ДФРР дала 30 млн грн, її власник, Чернівецька обласна рада, не змогла довести до здачі в експлуатацію попри гучну, але нульову, діяльність спеціально створеної для того окремої комісії.
 
 
При цьому мало не третина депутатів з попередніх депутатських корпусів Гайничеру і Мунтяна, змінивши політичні кольори, преспокійно сидить і зараз в облраді Бойка (і навіть в його партії), демонструючи бурхливу діяльність. І навіть не червоніють за свої рішення. Бо все одно відповідальності за протиправні дії не в інтересах області – жодної.
 
P.S.
 
За новим законом, Кушнір з Мунтяном таки відбудуться легким переляком – заплатять 30 млн грн і уникнуть в’язниці. Але ще немає такого закону, який би притягнув до відповідальності тупих і зажерливих депутатів і посадових осіб органів місцевого самоврядування, які працюють не в інтересах громад і поза правовим полем.
 
До речі, заступник голови Чернівецької облради Михайло Павлюк необачно присягнув у нещодавній нашій розмові, що як тільки знайдеться хоч одне протизаконне рішення з земельних питань, ухвалене нинішнім депутатським корпусом і підписане головою Олексієм Бойком, то він, Михайло Павлюк, який відповідає за земельні питання, напише заяву на звільнення разом з юристами облради.
 
Таке рішення і не одне - в наступному дописі.
 

Світлана Ісаченко

 Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском. 

1