Нардеп Мазурашу з Буковини запросив на свій округ міністра економіки, бо його виборці проти відкриття ринку землі

Нардеп Мазурашу з Буковини запросив на свій округ міністра економіки, бо його виборці проти відкриття ринку землі

03.10.2019, 12:38

Народний депутат України Георгій Мазурашу (виборчий округ №203, фракція партії "Слуга народу") провідомив про гарячі дискусії в середині фракції з приводу запровадження ринку землі. 

- Землю - кому і на яких умовах?! Це одна з важких тем, яка викликає гарячі дискусії в суспільстві, і в середині нашої фракції теж... - пише Георгій Мазурашу. - Якось з окремими колегами розмірковували про земельні питання в контексті соціальної справедливості. І говорили про те, як небагато справедливості в тому, що земля ніби мала би належати народу (всім), а реально вона дісталась в частині паїв тим, хто опинився "в той час в тому місці"...

- Напевно, справедливіше було б те все "розпаювання" скасувати, зарахувати ці всі землі до Державного земельного фонду, а отримані від орендарів кошти розподілити серед громадян України, як співвласників землі. Звісно, унормувавши порядок здачі в оренду, аби менше залишити місця для зловживань. І тут раптом ввечері, натрапивши на повтор програми Петро Мага на 112 каналі, почув приблизно такі ж тези від цікавого гостя Андрей Пальчевский.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після погроз аграріїв перекривати дороги у разі продажу землі іноземцям, міністр Милованов оперативно запевнив, що українська земля буде продаватися тільки для українців

Попри мораторій: у Чернівецькій області продають найменше в країні земельних паїв

- До речі, я сам теж "від землі". І моїй Мамці, яка працювала в колгоспі/радгоспі років 44,теж дісталися було ті паї. Пригадую, йшлось, що частина припадала на пасовищі. Обробляти/обслуговувати ту землю можливості не було, і зрештою Мамка передала ту землю якомусь умовному Акті (не Порошенко:) ) за доларів 200, чи 300 (не пригадую деталей, але суть і ціна питання в цілому зрозумілі, і це далеко не виняткова ситуація...)

- Минулого тижня, працюючи на окрузі, я цікавився ставленням земляків до продажу землі... Брехати не в моїх правилах, тому кажу як є - абсолютна більшість простих людей взагалі проти продажу землі. Деякі фермери казали, що якщо вже ми "приречені" відкривати ринок землі, то хоча би не продавати її іноземцям, у жодній формі (прихованій в т ч - через входження до числа співзасновників українських компаній і т п).

- Чесно кажучи, зовсім не розумію, чого і куди ми поспішаємо з цим земельним питанням. І чому раптом треба швидко-швидко відкрити ринок землі?! - РИТОРИЧНО ЗАПИТУЄ НАРДЕП. - Давайте, може, спробуємо спершу розібратися з кадастром, зрозуміємо чіткіше, скільки землі, де і в якому статусі у нас є, подискутуємо навколо теми ринку землі з фермерами, селянами (але реально конструктивно поспілкуємось, в "домашній атмосфері", а не коли запрошують керівників агрофірм і навіть не дають висловитися...), якщо відчуємо, що "без 100 грам не розберешся", можна і референдум відповідний провести, це ж дуже навіть демократично;)

- Я не розумію, чому ми не концентруємо увагу на удосконаленні механізмів і умов оренди землі, а так поспішаємо продавати... Побачимо, за який варіант розвитку ситуації буде наша внутрішня більшість... Дуже складне питання... І якщо бути в унісоні з нашими виборцями, то я твердо маю бути проти .. Принаймні, тепер така ситуація...

- Запропонував деяким колегам-депутатам і міністру економіки з'їздити зі мною в гості на Буковину, відвідати господарство "Золотий колос", побачити як може бути, поспілкуватися з супер авторитетним керівником - екс-народним депутатом Степаном Глігором, і, можливо, трохи скорегувати свою позицію...

З повагою, Георгій Мазурашу (Слуга народу, 203 округ)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землю віддадуть іноземцям, села залишать без грошей: експерти про реформу Зеленського

Другановський відкусив шматок святкового короваю і поділився хлібом з сусідом

ДОВІДКОВО: 

Чернівецька обласна рада має намір звернутися до президента України, Верховної Ради та уряду щодо недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення.

Відповідний проект рішення оприлюднили на сайті облради, пише molbuk.ua.

У цьому проекті звернення депутати критикують урядовий проект закону щодо продажу земель.

"Достатньо прочитати урядовий законопроект, щоби переконатися: вся потуга державної пропаганди наразі кинута на те, щоби продати українську землю іноземцям (через формулу продажу "юридичним особам – резидентам України")", – йдеться у тексті звернення.

Депутати облради мають намір вимагати в президента, уряду та Верховної Ради:

- гарантувати право щодо приватної власності на присадибні земельні ділянки, землі сільськогосподарського призначення, отримані під час розпаювання, одержані в спадщину, даровані чи відсуплені прямими родичами та ті, що перебувають під житловими будинками та іншою нерухомістю.

- заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати її у довгострокове володіння українським громадянам із правом родинного успадкування.

- дозволити особам, які законним способом набули право власності на землі сільськогосподарського призначення, здійснювати передачу своєї земельної власності прямим родичам або продавати лише державі. Не дозволяти право власності на землю іноземцям та особам без громадянства.

– створити державний земельний банк. Розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм.

1