На відміну від дерев, фалоси чернівчанам не загрожують?

На відміну від дерев, фалоси чернівчанам не загрожують?

11.07.2013, 15:53

В Чернівцях й надалі безжально рубають дерева. Цього разу знищили дерева по вулиці Шкільній. В Чернівецькому міському тресті зеленого господарства Чернівців щодо вирубки дерев на Шкільній нам повідомили, що все зроблено відповідно до актів обстеження і ордерів на вирубку. Дерева були сухостоєм, а тому, за словами інженера, несли небезпеку для людей. Особливо під час масових заходів, таких як Петрівський ярмарок. Тому була дана вказівка очистити центр міста від сухостоїв. Вже восени на місці вирубаних дерев будуть висаджені нові дерева (липи тощо). На вирубку дерев є всі необхідні документи - акти обстеження та ордери на вирубку.  Все ж питання - чому дерева рубають влітку, а не взимку, коли вони сплять.

Вчорашній "витвір" чернівецьких зелентрастівців сьогодні зранку поспилювали.

Ось що пише про цей акт вандалізму на своїй сторінці в Фейсбуці журналістка Оксана Драчковська:

Тепер хоч бери і герб міста переробляй. Нарешті. Нарешті Чернівці отримали свій справжній, заслужений символ - не накинутий згори естетами-художниками, а витворений самим народом. Міцними роботящими руками випиляний у пориві істинного натхнення. Втім, сумнівно, що це була імпровізація хвацького пиломайстра. Гадаю, ідея охудожнювати залишені після зрубаних дерев пеньки народилася десь у керівних кабінетах. Не дозволили б собі такого ні робітники, ні їхнє безпосереднє начальство.

Оце уявляю собі важке і марудне літнє засідання десь у ратуші чи в якому департаменті. Всім хочеться спати або кави... Або на море хочеться. Ну, не працювати - це точно. Уже начебто справа йде до завершення, стільці дедалі гучніше поскрипують від нетерплячого вовтузіння засідників. Хтось уже і папери до шкіряного портфеля запихає. Аж раптом...

- Тут треба ще пару дерев зрізати, - прокашлявшись, подає голос такий собі менеджер середньої ланки.

Всі з неприхованою ненавистю озираються на промовця. Зокрема і головуючий.

- І що? - запитує він. - Ріжте. У вас же все узгоджено?
- Та узгоджено... - тягне менеджер, викликаючи на себе справжній вогонь злостивих поглядів. - Але ж пеньки...
- Що пеньки?! - вигукують нетепляче одразу кілька голосів.
- Пеньки важко викорчовувати, - пояснює чоловік. - Он на Центральній площі все покриття пошкодили. Довелося спеціально бригаду тротуарну потім наймати.
Зависає пауза. Невеличка - хвилини півтори.
- Значить, не треба їх викорчовувати, - промовляє нарешті головуючий, викликавши на себе вогонь поглядів - цього разу здивованих.
- Як не викорчовувати? - втручається пані в білій блузці з мереживом. - Який це буде мати вигляд? Пеньки по всьому місту?

Тут головуючий ображено уточнює, що не так уже й по всьому, бо не так уже й багато дерев знесено - лише хворі та аварійні. І взагалі, обережніше треба з такими висловлюваннями, бо вони (такі висловлювання) ллють воду на млин так званої опозиції та куплених нею журналістів.

Відтак атмосфера засідання різко змінюється. Сонливість учасників розлітається, як передвиборча агітація вітряної погоди. Всі вдягають на обличчя маски бойової готовності й старанної роботи думки. Врешті хтось, згадавши прекрасне дитинство, проведене на всуціль дерев’яному, екологічно чистому дитмайданчику, висловлює пропозицію перетворити пеньки на грибочки. Позаяк у всіх було дитинство, а в більшості так само прекрасне, - заперечень ніхто не висловив. Навіть прискіплива пані у білій блузці змовчала, поринувши в блаженні спогади...

Ось така була ідея - проста, креативна... Нехай виростають на місці знищених дерев наївні грибочки а-ля дитсадок. Нехай радіють діти й усміхаються дорослі. Амінь.

Хто ж міг знати, що отак усе вийде? Важко уявити, про що думав майстер, випилюючи ті грибочки. Та коли вони нарешті постали перед очима збентежених городян, більшість чомусь упізнала в них... фалоси. І не тільки жінки впізнали. І не тільки жінки, яким, сказати б, бракує чогось у житті. Не грибів, а іншого чогось... Впізнали насамперед чоловіки, а вони вже цей предмет знають досконало - як свої п’ять пальців.

І що тепер? - спитаєте ви. Вочевидь, вийшло навіть краще, ніж планувалося. По-перше, фалос - гарний, сприятливий символ. Він закликає родючість, плодючість і всіляке благополуччя. А по-друге, лише уявіть собі, яка приманка для туристів! Варто просто все це офіційно зафіксувати: площа Трьох фалосів, площа П’яти фалосів, вулиця Десяти фалосів... Народ з усього світу ломанеться на наші "грибочки" дивитися. Щоправда, деякі скептики кажуть, що, мовляв, замалі вийшли об’єкти. Але ж ми з вами знаємо, що розмір - не головне.

Нагадаємо, минулого місяця нищили дерева на Проспекті, а ще раніше - на Центральній площі.світлина - з мережі Фейсбук Doru Ropceanu

 А ось який вигляд тепер має центральна частина міста в районі вулиці Шкільної. Три фалосоподібні пеньки. Ось і все, що залишилось од пишних дерев, які давали кисень та тінь чернівчанам та гостям міста.

Вчорашній "витвір" чернівецьких зелентрастівців сьогодні зранку поспилювали.

Джерело: www.chas.cv.ua 

Раніше ми повідомляли: На чернівецьких площах висадять тюльпани і хризантеми, а з Центральної приберуть клумбу і повернуть фонтан та дерева

На площі перед чернівецькою ратушею викорчували дерева (фотофакт)

Понівечені дерева біля собору в Чернівцях так і не зазеленіли (фотофакт)

ПЕТЕРОВА ЯЛИНКА. Буковина "планово" втратила один з привабливих туристичних об'єктів (+фоторепортаж)

1


КОМЕНТАРІ (4)

Ганьба пенькам! Краще так, як Федорук на Кобилянській - розкішні липи влітку(!) порубали і викорчували, що й сліду не залишилося. Замість них тепер дрібненькі клени, які хтозна, коли й даватимуть тінь. Не вулиця - солярій імені незамінного

avatar

Зеленбуд

11 липня 2013 10:24

Вот придурки! Там и так тех деревьев кот наплакал. Надо срочно повесить руководство города и зеленстроя на оставшихся.

avatar

Vladimir M. Pushkarev

11 липня 2013 15:16

Нас мають за геть дурних. Який сухостій?! По зрізах добре видно - зрубали здорові дерева. Ну а пеньки - просто "шедевр" садово-паркової архітектури, особливо в історичній частині міста....

avatar

Ліна

11 липня 2013 16:18

При Федоруку також рубали, тупо і безжалісно. Згадайте викорувані дерева на Кобилянській, на Центральній площі, де алея міст-побратимів, і з Театральної забрали великі ялинки.  Але все це нічого не міняє в новій ситуації. Те, що був поганий попередник не дозволяє робити те саме. Взагалі такі аргументи наштовхують на підозру, що проти Михайлішина працюють йоговласні підлеглі. Не встиг він розказати всім, як буде озеленювати місто, а тут раз і такий облом. Невже не можна це робити публічно, запросити громадськість, пояснити. А то рубають тишком-нишком, по вихідних, як злодії. Ну точно ніби шкодять. Ясно ж як божий день, що це непопулярна дія. Навіть якщо виправдана. То приведіть дітей. поясніть, що може впасти на голову - треба рятувати.  А так спочатку роблять, а потім потилицю чухають. Точно групи за інтересами копають під Вітальку.

avatar

чернівчанин

11 липня 2013 16:57