Головним положенням закону про дерадянізацію мала стати ліквідація самого поняття рада (думка)

Головним положенням закону про дерадянізацію мала стати ліквідація самого поняття рада (думка)

07.05.2022, 21:36
Головним положенням закону про дерадянізацію вітчизняного законодавства, який днями підписав Президент України, мала стати ліквідація самого поняття рада у назвах представницьких органів влади по всій країні. Від Верховної Ради України до сільради у найглухішому українському поселенні.
 
Власне так, як це одразу після проголошення Україною незалежності пропонували зробити борці за неї - українські дисиденти-політв'язні радянських таборів. Ще 1991 року український парламент мав стати чим завгодно - сеймом, конгресом, палатою послів тощо - тільки не залишатися Радою.
 
Бо можна скільки завгодно апелювати до абстрактних козацьких нібито рад, але у свідомості переважної більшості громадян - рада, щонайменше останні сто років, як представницький орган влади, була і назавжди залишиться фіговим листком, ширмою, яку більшовики вигадали для маскування власного всевладдя, факту узурпації влади єдиною правлячою партією. І відбілити цю назву від цього змісту нездатна жодна формальна дерадянізація.
 
Ще одне рішення, яке досі так і не ухвалено. На догоду вічній українській роздвоєності: між інтересами купки пострадянської номенклатури та її обслуги у багатьох галузях, яка вся переважно вийшла з радянської шинелі, і національними інтересами більшості мешканців країни. Попри тридцятирічне запізнення з його ухваленням. Один із тих чинників, який тримав Україну в імперському минулому, гальмував і продовжує гальмувати її рух у європейському напрямку.
 
P.S.: До речі, я тут подумав, що наприклад в Чернівецькій області так і не викорінили номенклатурний клан, який принесла сюди радянська влада. Все одно майже скрізь керують діти й онуки комуністичної номенклатури. Тільки перефарбовані під різні політичні проєкти. А що, і як вони можуть збудувати/керувати, усі бачили на прикладі СРСР.
 
Може в цьому глибинна причина всіх українських негараздів? І зміна цього становища, можливо, стане головним пунктом порядку денного політичного життя країни після перемоги у війні.
 
Юрій ЧОРНЕЙ
 
 

ДОВІДКОВО

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про дерадянізацію законодавства.

Про це Голова Верховної ради Руслан Стефанчук написав у Facebook.

«Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про дерадянізацію законодавства України», – зазначив Стефанчук.

За його словами, відтепер в законодавстві не буде згадки про «перемоги Великої Жовтневої соціалістичної революції»; немає прагнення втілювати в життя «ленінські ідеї побудови комуністичного суспільства»; немає посилання на програми, розроблені комуністичною партією.

Крім того, немає пріоритету в правах комсомольців, комуністів та інших «таваріщєй», «вичищено» майже 1200 актів органів державної влади та управління Союзу РСР, Української РСР (Української СРР).

Кабінету Міністрів України доручено найближчим часом провести те саме на своєму рівні, а також напрацювати нові Трудовий кодекс, Житловий кодекс та Кодекс про адміністративні проступки.

«Дякую всім колегам народним депутатам, які допомагали розробляти цей закон та проголосували за його прийняття. Ми разом зробили те, що не спромоглися зробити народні депутати за попередні 30 років незалежності», – додав Стефанчук.

Верховна Рада України 21 квітня ухвалила Закон про очищення українського законодавства від термінологічної радянщини (№4284). Серед ініціаторів цього документа було понад 50 народних депутатів разом із Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.

 



Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском.   

 

1