До ста днів діяльності медична комісія Малишевського підійшла з вагомими досягненнями у роботі (+ВІДЕО)

До ста днів діяльності медична комісія Малишевського підійшла з вагомими досягненнями у роботі (+ВІДЕО)

18.03.2016, 11:46

Конкретним результатом ефективної діяльності комісії стало збільшення на 270 тисяч гривень фінансування потреб ОКУ «Обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи» та Буковинського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «особлива дитина».  Комісії з  питань охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх сімей також вдалося знайти механізм розв’язання ще однієї нагальної проблеми. Йдеться про освоєння 600 тисяч гривень, виділених на зубопротезування для учасників АТО.  Використати їх з користю для учасників бойових дій перешкоджала застаріла постанова Кабміну, прийнята ще у 90-х роках минулого століття. Згідно з нею, максимум на що могли претендувати  учасники АТО, то це на встановлення металевих зубів, які давно вийшли зі вжитку. Профільна комісія домоглася, щоб Чернівецька обласна рада, через програми соціального захисту профільного департаменту,  збільшила свою частку  фінансування цих робіт. Ухвалене рішення дозволить ефективно освоїти на користь бійців АТО виділені кошти, а зубопротезування провести не металевими, а більш сучасними металокерамічними зубами. 

Про це йшлося на прес-конференції членів постійної комісії обласної ради, пише BukNews.

Принциповість комісії також дозволила досягнути кількох кадрових рішень. Зокрема, заяву на звільнення подав  головний лікар  Чернівецької обласної консультативної стоматологічної поліклініки В. Сандуляк.  Стосовно головного лікаря Чернівецького обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Садгора» Василя Ковалюка, комісія рекомендує обласній раді не продовжувати з ним контракт.  У закладі існував тривалий конфлікт між керівником   і трудовим колективом. Ефективність роботи комісії у цьому питанні визнав голова ГО «Ніхто крім нас» Юрій Ковалець.

Долаючи подекуди  пасивний, а траплялося й більш агресивний спротив закостенілої  системи, молоді депутати-лікарі продемонстрували новий стиль роботи.  Члени комісії домоглися створення робочої групи для вивчення ситуації у медичних закладах області, чому опиралися деякі посадовці. Завдячуючи принциповості Ігоря Малишевського, Ольги Кобевко, Валентина Пріски робоча група потрапила в заклади і установи, де десятиліттями не ступала нога депутата. І де, відповідно, не було належного контролю з боку громадськості. Ключовим елементом в діяльності комісії стала її максимальна відкритість для громади. Засідання комісії, яких за  неповних сто днів роботи відбулося близько десятка, ще понад десяток виїздів на об’єкти медичної галузі відбувалися за активної участі громадських і волонтерських організацій, учасників АТО та афганців. Врешті коли йдеться про роботу депутатів, які  представляють владу людей,  хіба могло бути інакше?

Новими також стали підходи до розв’язання багатьох нагальних проблем галузі, які консервувалися і не вирішувалися цілими десятиліттями. З цієї метою члени комісії разом з представниками громади розпочали планове ознайомення з дільністю комунальних установ медичної галузі краю. Мова про заклади, які фінансуються з обласного бюджету і власником яких є вся буковинська  громада. Мешканці краю в праві не тільки контролювати діяльність цих закладів, але й вимагати нової якості їх роботи. Тим часом члени профільної комісії констатували, що матеріально-технічне забезпечення, організація діяльності  таких установ залишилися на рівні комуністичних часів. Проте це   не є перешкодою для того, щоб багато з них десятиліттями паразитували на коштах обласного бюджету, а  ціла армія посадовців регулярно отримувала зарплату.

Яскравим прикладом неефективного використання бюджетних коштів, переконані члени комісії, є робота «Обласного центру здоров’я». Лише минулого року на роботу центру  з обласного бюджету було виділено понад півмільйона гривень. Водночас центр, який фінансується з обласного бюджету, фактично виконує функції департаменту охорони здоров’я ОДА – наповнює сайт департаменту і забезпечує роботу «гарячої» телефонної лінії. Хоча профільний департамент і його потреби фінансуються з державного бюджету.  У той самий час саме такої суми – 400 – 500 тисяч гривень - бракує для того, щоб суттєво оновити обладнання іншої комунальної установи «Обласного патологоанатомічного бюро». І таких прикладів неефективного використання коштів громади комісія УКРОПівця Малишевського виявила чимало.

Ще однією проблемою є передпенсійний чи пенсійний вік багатьох керівників медичних установ області. З поваги до досвіду таких багаторічних керівників члени комісії не заперечують, щоб ці працівники продовжували залишатися консультантами, наставниками, навіть зі збереженням за ними робочих кабінетів. Проте забезпечувати дільність закладів в нових історичних умовах, при нових викликах  повинні керівники нового покоління, а не вихідці з радянського минулого. "Головні лікарі криком кричать: дайте нам людей. А приходиш у департамент, кажуть, що посад немає", - наголосила Ольга Кобевко, депутат Чернівецької обласної ради. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернівецька обласна рада не допустила громаду до кадрових призначень у медичних закладах

Відкрити шлях до посад новим людям покликаний був розроблений членами комісії новий порядок призначення та звільнення посадовців на керівні посади в комунальних установах. Пропонований комісією порядок  мав повністю вилучити можливу корупційну складову з цього важливого процесу. Адже домовитися, повирішувати питання з представниками громади значно складніше, ніж з одним-двома  посадовцями, від яких  залежать такі призначення нині.

Проте прогресивні напрацювання комісії поки не знайшли підтримки ні в профільному департаменті Чернівецької ОДА, ні серед колег-депутатів у сесійній залі.  Натомість члени комісії розповіли про інший кричущий факт, коли в порушення чинного законодавства й регламенту роботи ради, депутати проголосували за призначення на керівну посаду в комунальну медичну установу посадовця, проти чого заперечувала медична комісія. Стати на заваді таким випадкам і покликана нова процедура призначення керівників комунальних установ.

- Ми намагаємося міняти не окремих людей, а всю систему. З власного досвіду знаю, що це можливо, - каже лікар Ігор Малишевський – голова профільної Комісії з  питань охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх сімей. – І я щиро не розумію, чому цього не робили всі попередні роки. Питань, які неможливо  вирішити, насправді немає. Було би бажання! Я бачив це на фронті, коли хлопцям ставили, здавалося,  невирішувані завдання. Але вони це робили у значно складніших умовах. Тому якщо вийшло у них, то чому не повинно вийти у нас? В значно сприятливіших обставинах.  Нам   це також під силу. Врешті, це наш святий обов’язок перед ними, які  ціною власного життя заплатили за наш шанс здійснити ці перетворення. 

1


КОМЕНТАРІ (6)

Іронія долі. ІНІЦІАТОРОМ протезування учасників АТО металокерамікою є якраз В. Сандуляк, а не Чапаєв з Анкою (вони ж Малишевський і Кобевко). Він же клопотався перед депутатами знайти можливість робити це, попри застарілу нормативну базу. А роб’ята приписують усе собі. 

Найприкольніше, і сам Сандуляк, і, особливо, його син, брали активну участь у Майдані (син, наприклад, на відміну від Малишевського і Кобевки працював у польовому шпиталі Майдану, коли там були перші жертви - Нігоян), а потім очолювана ним стоматполіклініка постійно допомогала грішми, ліками, продуктами Українському війську. 

Але ж такий закон революцій і, зрештою, фізики (у сенсі що куди пливе)(((((((

avatar

Справедлива

18 березня 2016 10:11

Годі вже дурити народ представники департаменту. 

У нас вже був проФФесіонал, тепер десь в Ростові-на-Дону ховається. Досить таких проФФесіоналів! Потрібні порядні, чесні спеціалісти, які і самі будуть працювати і створювати умови працювати спеціалістам вмієї структури, а не "я начальник, ти дурак", до чого попривикали діючі головні лікарі що врослися задом в крісла! Бачимо що департамент це покриває і навіть продовжує цю ганебну практику!

avatar

Лікар

18 березня 2016 12:48

А розкажіть-но, шановний, який-такий лікар пані Кобевко (до Вашого відома, вона є лікарем II кваліфікаційної категорії. а згідно з діючими нормативами, у головній лікарні регіону - в обласній, мають право працювати тільки лікарі ВИЩОЇ категорії: мали б це й без підказки знати. якщо Ви дійсно лікар). 

Це - ілюстрація чесності й професійності тих, хто намагається щось вказувати іншим. 

avatar

Лікарю

18 березня 2016 13:28

Оля, корупційна система охорони здоров'я вже піщить і волає, брудом вас не встигає поливати, тримайтеся! Боріться! За вами правда, за вами справедливість! ні кроку назад, тільки вперед! Громада Буковини чекала на таку роботу комісії вже 25 років. Вся надія на вас. 

avatar

Мешканець Буковини

18 березня 2016 13:52

Оля та Ігор Ви молодці. Кинули виклик такій небезпечній і ганебній системі корупції. Будьте обережні. Їх багато. Вони багаті та підступні. Душіть їх. Люди вам допоможуть. Бо за вами правда і сила. А ще пам"ять загиблих воїнів-лікарів.

avatar

лікар

18 березня 2016 14:03

Молодці! Чудово працюють. Головного лікаря стоматполіклініки Сандуляка вже заставили звільнитись. ТВО директора став, хто б ви думали? Член комісії з охорони здоров'я обл. ради Пріска! При цьому "забувши" звільнитись з посади лікаря міської стоматполіклініки. А може треба було спитати думки трудового колективу чи громадськості, як того вимагає ця сама комісія. Та ні. це ж не той випадок, тут все зрозуміло, мова ж про себе йде. Залишилось звільнити Ушакова і Гонцу та працевлаштуватись на їх місце відповідно Кобевко та Малишевському. Не даремно ж комісія вже встигла побувати в онкодиспансері і виявила шалені недоліки, недофінансовують виявляється установу, ліфт не працює, і т.д.! Слідуюча на черзі обласна лікарня? Зате як гарно написано в статті: "Відкрити шлях до посад новим людям..." треба так зрозуміти що це про самих себе написано. Що тут скажеш дійсно нові, питання чи кращі? 

avatar

19 березня 2016 11:31