Заступник міністра освіти і науки України з експертами визначали пріоритетні для Буковини професії

Заступник міністра освіти і науки України з експертами визначали пріоритетні для Буковини професії

21.05.2020, 10:29

19 травня 2020 року відбулася експертна онлайн-нараді «Аналіз пріоритетних секторів, стратегій регіонального розвитку, тенденцій економічного зростання та нових/пріоритетних професій для Чернівецької області».

Нарада відбулася під керівництвом заступника міністра освіти і науки України Петра Коржевського, за участі заступниці голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірини Ісопенко, голови Федерації роботодавців Чернівецької області Миколи Бузинського. У нараді також взяла участь   директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Під час наради йшла мова про напрями реформування професійної освіти в умовах децентралізації, економічні пріоритети, інноваційні сектори та перспективні професії для регіону. Також йшлося про наявні та перспективні кадрові потреби роботодавців, критерії пріоритетності для великого, середнього та  малого бізнесу.

Любов Кожолянко поінформувала про професійний склад осіб, які перебувають на  обліку у  службі, традиційно затребувані професії в регіоні та професії за яким працевлаштовуються безробітні на Буковині.

  • Сьогодні найбільшою проблемою є незбалансованість ринку праці та ринку освітніх послуг робітничих професій. Стабільно високою є частка безробітних з вищою освітою (40%), проте більшість вакансій знаходиться на підприємствах переробної промисловості (20%), транспорту (15%), охорони здоров’я (10%). На регіональному ринку праці постійно потрібні швачки, водії, слюсарі-сантехніки, столяри, муляри, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, електрогазозварники, однак ці професії не користуються попитом серед безробітних та низька їх престижність, - зазначила директорка Чернівецького обласного центру зайнятості.

 Захід відбувся за підтримки експертів програми EU4Skills.

1