За мотивами твору першої української феміністки Ольги Кобилянської знімуть фільм

За мотивами твору першої української феміністки Ольги Кобилянської знімуть фільм

25.07.2019, 23:01

Компанія Film.ua розпочала роботу над стрічкою на основі твору Ольги Кобилянської “У неділю рано зілля копала”, але сюжет і атмосфера фільму будуть лише віддалено нагадувати оригінал. Про це повідомляє пресслужба Film.ua.

Яким буде фільм?

«Сюжет і атмосфера фільму будуть лише віддалено нагадувати оригінал: саспенс, містика, складна історія героїв та їхніх стосунків, легкий флер еротизму на тлі магії українських Карпат та міксу української та ромської культур – глядачу обіцяють видовище й інтелектуальне задоволення», – йдеться у повідомленні.

Продюсерками фільму будуть Ірина Костюк та Анна Єлісеєва, сценаристка  – Наталія Ворожбит. 

Читайте також:  Українські фільми виробництва 2019 року зібрали в прокаті понад 50 млн грн

За словами творців, сюжет розвивається у 19 столітті, але смисли, персонажі, їхні характери та проблеми є осучасненими.

Компанія планує зйомки у Києві та у Карпатах влітку 2020 року з майбутнім локальним та можливо міжнародним прокатом. Наразі тривають пошуки фінансування.

Творці опублікували тизер, що показує атмосферу стрічки. Тизер зробили з кадрів кліпу гурту “ТНМК” “Янголи” (режисер Ольга Навроцька) та з вокалом Віри Кекелії (пісня “Ой, не ходи, Грицю, та на вечорниці”). Співпраця з Навроцькою та  Кекелією планується і в подальшій роботі над фільмом.

 Що варто знати про Ольгу Кобилянську?

Ольга Кобилянська — українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині.

Біографія Ольги Кобилянської надзвичайно насичена подіями. Її вважають першою українською феміністкою. Деякі науковці навіть приписують Ользі Кобилянській ніжні почуття до Лесі Українки через їхнє листування. А творчий доробок письменниці рясніє творами різноманітних жанрів — тут і повісті, і новели, і оповідання, і замальовки, і мініатюри. 

Народилася Ольга Кобилянська у містечку Гура-Гумора в Південній Буковині у багатодітній сім’ї. Через 5 років після народження батька перевели до м. Сучави. Пізніше вона жила в селі Димка, а з 1891 — у Чернівцях. Навчалася у німецькій школі. Перші її літературні твори написані німецькою мовою, пізніше почала писати рідною мовою.

Взяла активну участь у феміністичному русі, ставши у 1894 однією з ініціаторок створення «Товариства руських жінок на Буковині». Творчість Кобилянської 1920-1930-х рр., коли Буковина опинилася під владою Румунії, проходила у складних умовах. У творах Кобилянської періоду першої світової війни та часів румунського панування з’явилися деякі нові мотиви. Творчість Кобилянської 1920-1930-х рр. підпадала під вплив символізму. Померла 21 березня 1942 року.

Джерело: https://shotam.info/

1