З 1 квітня до 15 червня у лісах триватиме період тиші та спокою

З 1 квітня до 15 червня у лісах триватиме період тиші та спокою

02.04.2018, 21:43

Ця природоохоронна кампанія проводиться в Україні з 2016 року, згідно із законами України «Про охорону тваринного світу» та «Про тваринний світ», саме у час масового розмноження диких тварин і птахів, у пору їхніх сімейних турбот з вирощування потомства. 

У зазначений період заборонено проводити роботи та заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою для лісової фауни, – стрільбу, вибухові роботи, феєрверки, санітарні рубки, використання моторних маломірних суден, спортивні змагання на транспортних засобах.

Лісогосподарські підприємства, у свою чергу, обмежують проведення лісогосподарських заходів, зокрема санітарних рубок, суцільних і вибіркових. 

Лісова охорона та єгерські служби держлісгоспів області посилюють державний нагляд за станом держлісфонду, особливу увагу приділяють створенню найкращих умов для розмноження диких тварин та вигодовування ними молодняка. Адже у березні народжуються дитинчата зайця-русака, у квітні – смугасті поросята диких кабанів, у травні-червні – руді плямисті козенята.

Дотримання сезону тиші сприятиме збагаченню нашої природи, швидкому відтворенню і збільшенню чисельності диких тварин.

Тому прохання до громадян не зчиняти в лісі галасу, не включати гучно музику та бути особливо пильним з вогнем у лісових масивах. Треба якнайменше турбувати диких тварин,  не заважати їм піклуватися про своє потомство.

Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства, держлісгоспи краю просять усіх відвідувачів лісових масивів дотримуватися тиші у лісі.

ДОВІДКОВО:

На Буковині порахували диких тварин

  В області проведено щорічний зимовий облік диких тварин – мисливських та червонокнижних.

Рахували фауну у січні-лютому цього року перевіреними методами за участю спеціалістів Чернівецького ОУЛМГ, працівників державної лісової охорони держлісгоспів, районних державних мисливствознавців, користувачів мисливських угідь, представників управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА.

«Окрім, власне, кількості тварин за видами, також встановлено і уточнено місця їх проживання та міграції, чисельність у різних угіддях, – розповідає головний спеціаліст Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Гав’юк. – За результатами таксації будуть визначені ліміти добування тварин на мисливський сезон 2018-2019 років».

Сніговий покрив сприяв зібранню об’єктивних даних про фауну буковинських лісів методом картування слідів. Також застосовували анкетно-опитовий метод, прогон дичини на пробних ділянках, облік її на місцях підгодівлі. 

В результаті проведеного обліку на території краю нараховано 607 оленів європейських, 5 485 козуль, 1 067 диких кабанів, 39 вовків, 539 лисиць, 12 189 зайців, 1 358 борсуків, 1 318 куниць лісових.

Серед тварин, що знаходяться під охороною держави і занесені до Червоної книги України, маємо 29 зубрів, 19 ведмедів, 35 голів рисі, 68 котів лісових.

Стадо диких зубрів мандрує Вижницьким і Сторожинецьким районами, ведмеді віддають перевагу гірським лісовим масивам Путильщини та Вижниччини.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ.

1