Ювілейну відзнаку до 100-річчя Буковинського віча випустила Чернівецька ОДА
Ювілейна медаль до 100-річчя Буковинського віча - відзнака Чернівецької ОДА - виконана Орестом Івановичем Криворучком.
Про це повідомив історик Сергій Осачук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відзначення сторіччя Буковинського народного віча у Чернівцях готують формально для "галочки"
Чернівецька обласна рада підтримала ініціативу народних депутатів Бурбака і Федорука
Думками з приводу підготовки і відзначення важливої дати в історії не лише краю, але й всієї України поділилася журналістка Леся Федоренко.
- 3 листопада 1918 року відбулася визначна подія в українській історії. Тоді в Чернівцях під час Віча буковинці проголосували за приєднання північної Буковини до Західно-Української Народної Республіки з подальшим об’єднанням з, як тоді казали, Великою Україною. Так, через кілька тижнів Буковина була окупована, але волевиявлення громадян під час Буковинського Віча залишається беззаперечним фактом. Визначна подія в УКРАЇСЬКІЙ історії? Безперечно! І цьогоріч цій події виповнюється 100 років!
Варто достойно пошанувати, чи не так?
А цікаво було б дізнатися, скільки сучасних буковинців знають не лише про цьогорічний ювілей, а про цю подію взагалі. На жаль, дууууже мало. Та і звідки їм знати, якщо сьогодні я погуглила і знайшла згадки за 2018 рік про 100-річчя Буковинського Віча у місцевих ЗМІ лише один раз – 8 лютого про те, що Парламент підтримав відзначення цієї події (фото 1,2). Потім ще була замітка на одному інтернет-ресурсі, що голова ОДА 30 травня!!! підписав розпорядження про відзначення в області цієї події (фото 3), а дещо раніше, 26 квітня була одна публікація, яку видно на фото 4. І все.
Минуло більше, ніж півроку, а про визначну подію в українській історії, до 100-річного ювілею якої залишилося всього якихось три з хвостиком місяці, в Чернівецькій області ніхто і не згадує. Я щотижня читаю всі місцеві газети і в цьому році не зустріла жодної статті про 100-річчя Буковинського Віча, про його значення, про наслідки й уроки. Жодної телепрограми також не зустрічала. Телеканал «Буковина», ще коли він був ОДТРК, майже всі називали архаїчним пережитком. Але він єдиний тоді ретельно слідкував за такими речами і як мінімум прямий ефір чи програма в іншому форматі про Буковинське Віче виходила би щонайменше раз у квартал, починаючи із січня.
На п’ятому фото – я в телевізійній студії перед моїм останнім прямим ефіром на ТБ в якості ведучої. Я чітко пам’ятаю, що це був січень 2011 року і тема була про Голодомор. Тоді не чекали листопада, щоби обговорити цю болючу тему. Зараз же всі чекають інформаційного приводу, щоби показати святкування 100-річчя Буковинського Віча як, наприклад, вихід на полонину чи день міста або Петрівський ярмарок. Бо відбудуться урочисті збори, молебень, погасять марку і вручать відзнаки, ну може ще якийсь спортивний турнір. Але потім всі, в тому числі й журналісти, будуть дружно обурюватися і звинувачувати відповідні органи і владу, чому на Буковині ще з початку року відзначають подію, яка відбулася 1 грудня (і це не всеукраїнський референдум).
Ми дивуємося, чому відбулася анексія Криму, чому на сході України люди закликали врятувати рускоязичноє насєлєніє. Бо вони не знають своєї правдивої історії. А цю історію їм потрібно розповідати. І не тільки у школах та вишах. Кожен із нас відповідальний за долю своєї країни. КОЖНИЙ! - написала журналістка Леся Федоренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Століття Буковинського Віча 3 листопада 1918 року відзначать на державному рівні
Фото Сергія Осачука.
КОМЕНТАРІ (1)
це так як в криму ???
леся
19 липня 2018 12:20