Юлія Тимошенко закликала Каспрука встановити справедливі, а не завищені нормативи на опалення

Юлія Тимошенко закликала Каспрука встановити справедливі, а не завищені нормативи на опалення

26.05.2015, 12:21

Юлія Тимошенко звернулася до усіх місцевих рад із проханням самостійно знизити нормативи на тепло для будинків, що не мають  лічильників, до справедливого рівня.

 Про це вона заявила 25 травня на прес-конференції.

 Сьогодні норматив на опалення у будинках без лічильників у 3-3,5 рази більший від реально спожитого тепла. Зокрема, у місті Суми було вибрано два однакових 5-поверхові будинки. Виявилось, що у будинку, де стоїть тепловий лічильник, за опалюваний сезон було використано 180, 5 Гкал, а в будинку, де лічильника нема, «списали» 625 Гкал. Тобто, у 3,5 рази більше.

 У зв’язку з цим, «Батьківщина» звертається до місцевих рад (у них є такі повноваження) встановити нормативи споживання тепла для будинків без лічильників такі самі, як і для ідентичних осель з лічильниками.

Про це повідомляє прес-служба ЧОО ВО "Батьківщина"

Комунальні тарифи завищені, їх треба переглядати – висновок Робочої групи ВР

 Ініційоване урядом України підвищення цін на природний газ та пов’язані з його споживанням комунальні послуги для населення відбулося необґрунтовано. Комунальні тарифи та роздрібні ціни на природний газ потребують негайного перерахунку. 

 Таким є головний висновок, що міститься у Звіті Робочої групи парламенту, створеної на вимогу фракції «Батьківщина», яка перевіряла обґрунтованість підвищення цін на енергоносії та комунальні послуги.

 Зокрема, Робоча група з’ясувала наступне:

 - Норми та обсяги споживання газу безпосередньо населенням та газу на виробництво теплової енергії у прогнозному балансі природного газу в Україні на 2015 рік є завищеними та мають бути переглянуті.

 - В Україні для комунальних потреб цілком достатньо газу власного видобутку, а інформація уряду щодо необхідності використання імпортованого газу для цих цілей є недостовірною. Об’єм імпортованого газу, який планується використати для споживання населенням, необґрунтовано збільшено як мінімум удвічі.

 - У зв’язку з цим, роздрібна ціна на природний газ у розмірі 7 188 грн. за 1000 кубометрів газу, згідно матеріалів, наданих Робочій групі, завищена.

 - До тарифів безпідставно закладені виробничо-технологічні витрати газу та його втрати у газопроводах.

 - Якісь газу, що використовується у комунальній сфері і за яку несе відповідальність постачальник, зокрема норма теплоти згорання, значно нижча, ніж у країнах ЄС.

 - Уряд підвищив комунальні тарифи, не маючи інформації про реальну структуру собівартості видобутку природного газу дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України». Відповідні дані планується отримати лише у вересні 2015 року.

 - Уряд не вживає заходів, спрямованих на збільшення видобутку газу державним підприємством ПАТ «Укргазвидобування». Навпаки, ведеться політика скорочення видобування власного (державного) газу на фоні збільшення видобутку приватного.

 - Україна має великий потенціал для підвищення енергоефективності до рівня країн ЄС, однак на даний момент держава робить недостатньо для його максимального використання. Зокрема, в країні для підприємств-постачальників енергоносіїв досі діє застарілий принцип ціноутворення: «витрати підприємства + прибуток», а не принцип граничного тарифу, який встановлюється за формулою стимулюючого ціноутворення.

 Для зняття напруженості у суспільстві та приведення комунальних тарифів до економічно обґрунтованого рівня Робоча група рекомендує:

 - Невідкладно переглянути ціни/тарифи на природний газ та комунальні послуги (теплопостачання, централізованого опалення).

 - Прискорити розроблення та прийняття проекту закону Про житлово-комунальні послуги, який дозволить комплексно вирішити проблеми у сфері ЖКГ і впорядкувати тарифоутворення.

 - Розглянути проекти законів щодо посилення захисту громадян від необґрунтованого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

 - Розглянути проект закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо здешевлення вартості газу за рахунок скасування 70% ренти на газ власного видобутку для потреб населення.

 - На законодавчому рівні зобов’язати підприємства теплопостачання установити  будинкові лічильники тепла та гарячої води у 100% багатоповерхових будинках до 01.10.2016 року.

 - Внести зміни до закону «Про комерційний облік природного газу» щодо скорочення термінів встановлення лічильників побутовим споживачам та іншим категоріям з 2018 р. до 2016 р.

 - Доручити Кабінету Міністрів удосконалити порядок надання житлових субсидій щодо автоматичного нарахування субсидій пенсіонерам, інвалідам та особам, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника.

- Зобов’язати уряд виконати норми законодавства щодо задоволення потреб населення в природному газу з ресурсу, видобутогодержавними газодобувними підприємствами та господарськими товариствами, частка держави у статутних капіталах яких становить 50 відсотків та більше.

 - Переглянути норми витрат теплової енергії на опалення житлових та громадських будівель, питомих тепловтрат, відповідно до європейського законодавства та кліматичних умов.

Довідково:

Глава "Нафтогазу" пояснив, чому не можна знижувати ціну на газ

Твердження про "дешевий" український газ є брехнею політиків, які звикли на цьому заробляти, підкреслює Коболєв.

Ринкова ціна на газ вигідна і для держбюджету, і для громадян. Якщо ціна на газ буде нижчою від рівня, до якого тарифи на газ були підвищені з квітня, виробник і бюджет держави будуть втрачати гроші.

Про це розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Якщо ціна буде нижче цього рівня, виробник і бюджет держави будуть втрачати гроші. Газу в Україні видобувається недостатньо. Майже половину газу ми імпортуємо. При цьому газ - це не автомобіль або телевізор, де імпортне та вітчизняне може істотно відрізнятися за якістю. Газ імпортний і український - однакові. Це один і той же метан. І його ринкова ціна однакова", - сказав Коболєв в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, єдиний спосіб домогтися ціни нижче імпортного паритету на такий товар - це обмежити ціну штучно. Змусити виробника продавати свій товар дешевше ринку.

"Ви купуєте на заправці бензин? Скільки ви платите? Він коштує 20 гривень за літр, тому що за такою ціною продається імпортний ресурс. Неважливо, це бензин з української нафти або імпортної. Газ, який Україна купує в Європі і у "Газпрому", це такий же імпорт", - говорить глава НАК.

Коболєв зазначає, що коли купуємо газ, якого всередині країни теж проводиться недостатньо, ми вимагаємо, щоб для частини споживачів цей дефіцитний товар продавався за штучно заниженою ціною.

Абсурд в тому, що для приватних виробників діють інші, ринкові правила і ринкові ціни, констатує він.

"Газ був і залишається політичним продуктом в голові тих людей, які звикли на цьому заробляти. І політичні, і цілком матеріальні дивіденди. Це всього лише газ, і газ не ділиться на український, російський чи норвезький", - підсумував Коболєв.

На питання про те, що раніше всі політики переконували населення, що газу українського видобутку багато і він дешевий, Коболєв підкреслив, що це не відповідає дійсності.

"Брехали людям з конкретною метою. Людям давали газ дешево, щоб іншою рукою забирати у них набагато більше".

Більше читайте тут: http://dt.ua/ECONOMICS/glava-naftogazu-poyasniv-chomu-ne-mozhna-znizhuvati-cinu-na-gaz-173744_.html

1