Юлія Тимошенко у Чернівцях віддала шану світлій пам’яті великого Майстра Володимира Івасюка (+ВІДЕО)

Юлія Тимошенко у Чернівцях віддала шану світлій пам’яті великого Майстра Володимира Івасюка (+ВІДЕО)

04.03.2019, 14:22

Юлія Тимошенко відвідала музей Володимира Івасюка у Чернівцях і подарувала закладові картину з нагоди ювілею композитора, якому цього дня мало би виповнитися 70. «Але йому – тридцять. Назавжди, – написала Тимошенко на своїй сторінці у Facebook. - Бо тоталітарна радянська влада знала, кого вбивати. Вона цілила прямо в душу народу. Вона відчувала, звідки чатує небезпека на неї. Вона бачила й чула, в яких словах та мелодіях нація ховає свою силу».

До меморіальної дошки на стіні музею були покладені розкішні квіти, а після екскурсії музеєм Юлія Тимошенко поспілкувалася з представниками місцевої інтелігенції: просвітянами Марією Пелех та Світланою Масловською, директором музею Мирославом Лазаруком, співавторами Володимира Івасюка – авторами віршів до його пісень Володимиром Вознюком та Василем Бабухом, диригенткою Академічного камерного хору «Чернівці» Надією Селезньовою… «Там живе його душа і там живе Україна», - зазначила згодом політик під час спілкування з редакторами місцевих ЗМІ.

Юлія Тимошенко передала музеєві в подарунок портрет Володимира Івасюка, написаний художником Андрієм Холоменюком. А на завершення зустрічі усі гості заспівали знамениту «Червону руту» разом з дуетом «Писанка» - народними артистами України Оксаною Савчук та Іваном Кавацюком. «Після такого крила виростають», - зізналася пізніше пані Тимошенко журналістам і додала, що найвідоміша пісня Івасюка – це «духовний гімн нації».

- Сьогодні Володимиру Івасюку виповнилося б 70 років. Але йому – тридцять. Назавжди… - написала Юлія Тимошенко. 

Тоталітарна радянська влада знала, кого вбивати. Вона цілила прямо в душу народу. Вона відчувала, звідки чатує небезпека на неї. Вона бачила й чула, в яких словах та мелодіях нація ховає свою силу…

Відвідала сьогодні в Чернівцях музей Володимира Івасюка. Дуже тепле і затишне, дбайливо збережене місце. Речі, фото, спогади й спомини.

Мені ж спало на думку таке. Є офіційні пісні, гімни та марші, які славлять державу, пафосно кличуть до бою і подвигу… А є духовний гімн нації, пісня її душі, її великого серця…

Саме така невмируща «Червона рута». Пісня всієї України. Пісня неймовірної краси і такої ж неймовірної експресії та сили. Пісня, що навертає і сльози, і радість, і гордість. Пісня, що здатна пробудити в людині найкраще і найвеличніше.

«Червона рута»… Це наша пісня. Бо «ти у мене єдина, тільки ти, повір»… Це і про кохану, і про маму, і про Україну…

Світла пам’ять вам, великий Майстре! Дякуємо Вам!

У Чернівцях кандидатка у Президенти України Юлія Тимошенко разом із головою облради Іваном Мунтяном виконали пісню "Червона рута".

1