Виконали менше, ніж наобіцяли: як працюють нардепи з Буковини

Виконали менше, ніж наобіцяли: як працюють нардепи з Буковини

04.01.2020, 20:59

Журналісти molbuk.ua на підставі даних видання "Слово і Діло" проаналізували кількість виконаних і невиконаних обіцянок народних депутатів, які є уродженцями або жителями Чернівецької області.

Зокрема, найбільша кількість невиконаних обіцянок зафіксована у народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Михайла Папієва – 77.

Усі ці обіцянки депутат давав ще в попередньому скликанні Верховної Ради. Серед них, зокрема, такі: пообіцяв добитися зняття недоторканості з депутатів; обіцяв, що "Опоблок" відновить дію закону про Перемогу у Великій Вітчизняній війні; обіцяв запроваджувати реформи для покращення інвестиційного клімату та залучення зовнішніх інвестицій тощо.

До речі, у Папієва також зафіксована найбільша серед нардепів-буковинців кількість виконаних обіцянок.

Так, нардеп обіцяв забезпечити перехід від змішаної до пропорційної виборчої системи з відкритими списками; домагатись зниження податкового навантаження на малий та середній бізнес; здійснювати реальні кроки для підвищення енергетичної незалежності держави тощо.

Серед обіцянок Папієва, які ще перебувають у процесі виконання, зафіксовано одну: Папієв пообіцяв, що фракція підтримуватиме законопроект про законодавчу ініціативу народу.

Як працюють нардепи з Буковини: рейтинг політиків за їхніми обіцянкамиОдну невиконану обіцянку зафіксовано у нардепа "Слуги народу" від округу №204 Валерія Божика. "Слово і Діло" вказує на те, що нардеп у передвиборчій програмі пообіцяв домогтися запровадження незалежного аудиту якості автомобільних доріг. Проте, ця обіцянка не була виконана.

Проте Божику вже вдалося виконати чотири обіцянки – щодо притягнення до відповідальності чиновників за незаконне збагачення, впровадження обов’язкової конфіскації корупціонерів, щодо спрощення процедури імпічменту президента і щодо скасування недоторканності народних депутатів.

Ще 22 обіцянки Валерія Божика залишаються невиконаними.

Як працюють нардепи з Буковини: рейтинг політиків за їхніми обіцянкамиОксана Гринчук зі "Слуги народу" також має одну невиконану обіцянку: у своїй передвиборчій програмі вона пообіцяла запровадити систему грошової винагороди для громадян за виявлення корупції.

Всі інші народні депутати з Чернівецької області при мінімально реалізованій кількості обіцянок поки що не мають жодної не виконаної обіцянки.

Як працюють нардепи з Буковини: рейтинг політиків за їхніми обіцянками
Як працюють нардепи з Буковини: рейтинг політиків за їхніми обіцянками
Як працюють нардепи з Буковини: рейтинг політиків за їхніми обіцянками
Як працюють нардепи з Буковини: рейтинг політиків за їхніми обіцянками
Як працюють нардепи з Буковини: рейтинг політиків за їхніми обіцянкамиРаніше повідомлялося, що Олену Лис і Максима Заремського назвали одними з найменш продуктивних народних депутатів за підсумками 100 днів роботи парламенту.

Джерело: https://molbuk.ua/

1