Вибори у Заставнівській ОТГ під загрозою зриву (ОНОВЛЕНО о 20.00)

Вибори у Заставнівській ОТГ під загрозою зриву (ОНОВЛЕНО о 20.00)

17.04.2018, 19:30

В рамках спостереження за виборами в Заставнівській ОТГ, сьогодні представники КВУ поспілкувалися із членами Заставнівської міської виборчої комісії. Окремі члени комісії не виключають варіант зриву виборів, оскільки діяльність міської виборчої комісії заблоковано.

Загострення конфліктної ситуації розпочалося після реєстрації кандидатів по багатомандатних виборчих округах, поданих партіями та кандидатів на міського голови.

10 квітня, згідно роз’яснень ЦВК, на засіданні міської виборчої комісії прийнято рішення виключити Василя Молдована із партійного списку БПП та скасувала його реєстрацію, як кандидата на посаду міського голови. На що Василь Молдаван поскаржився в Чернівецький окружний адміністративний суд і 15 квітня 2018 року суд задовольнив його клопотання, рішення комісії визнав протиправним та скасував рішення про його виключення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жеребкування у Заставні відбулося некоректно. Суд задовільнив апеляцію «Самопомочі»

 Чернівецький окружний адмінсуд відмовився задовільнити позов заставнівської "Самопомочі" до районно виборчої комісії

На дії міської виборчої комісії поскаржився чинний міський голова, а по сумісництву і кандидат на майбутній виборах Василь Радиш та районна організація «Об’єднання «Самопоміч». Згідно позовної заяви він вимагає скасування рішення про реєстрацію Василя Молдована, виключення його зі списку БПП та відмовити у реєстрації кандидатів у депутати від ГПР «Справедливість». Наразі справа розглядається у Вінницькому апеляційному суді.

Заставнівській міській виборчій комісії вже не звикати до судових тяганин, оскільки ще в березні ВО «Батьківщина» розпочала процес оскарження в Чернівецькому адміністративному суді утворення територіальних виборчих округів. Наразі рішення по судовому позову немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Заставні представники ВО «Батьківщина» оскаржують рішення міської виборчої комісії

У Заставні зареєстрували кандидатів. Не обійшлося без курйозів

Поки дії міської виборчої комісії оскаржуються в судах, 13 квітня БПП відкликали голову комісії Миколу Тарахкотелика та замінили його на Ларису Марусяк. Через відсутність її на робочому місці, 15 квітня члени комісіїна своєму засіданні висловили їй недовіру, а голова комісії закрила печатку в сейфі, ключ забрала, сейф  опечатала. Члени комісії у своїх протоколах зафіксували факти бездіяльності голови комісії та звернулися до Центральної виборчої комісії із заявою про позбавлення її повноважень та призначення нового.

За словами заступника голови Заставнівської міської комісії Орисі Попович, згідно календарного плану вже мали б бути затверджені зразки бюлетенів, погоджені з політичними силами, ще не видані посвідчення кандидатам по багатомандатних виборчих округах та кандидатам на посаду міського голови, а відповідно не розпочався процес офіційної агітаційної кампанії.

Сьогодні, на 15.00год заплановане засідання Заставнівської районної виборчої комісії щодо прийняття кадрових питань у міській виборчій комісії. Також очікується рішень ЦВК щодо діяльності міської комісії. Нагадаємо вибори мають відбутися 29 квітня 2018 року.

 Прес-служба ЧОГО «Комітет виборців»

Як повідомили у прес-службі Чернівецької обласної організації ВО "Свобода", для зустрічі з жителями міста Заставна 22 квітня Чернівецьку область відвідає Голова ВО" Свобода" Олег Тягнибок. З 11 години лідер свободівців в храмі святителя Миколая планує взяти участь у панахиді в пам'ять знаного на Буковині травматолога, свободівця, громадського діяча Степана Спіжавки.

 Після того Олег Тягнибок зустрінеться з представниками родини Степана Спіжавки і долучиться до вручення нагороди Чернівецької обласної ради "За заслуги перед Буковиною", якою (посмертно) відзначено все, що для мешканців Заставнівщини, Буковини та України зумів зробити Степан Георгійович Спіжавка.

 З 12 години біля пам'ятника Шевченку лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок проведе зустріч з жителями міста, представить свободівських кандидатів до Заставнівської міської ради ОТГ та дасть інформацію про бачення громадсько-політичної ситуації в Україні.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.