«Володимир Зеленський – потужний менеджер, який об’єднує фахівців навколо ідеї змін», – представник штабу Руслан Стефанчук
Незабаром – другий тур виборів президента України, в якому зійдуться художній керівник студії «Квартал 95» Володимир Зеленський і нинішній президент Петро Порошенко. І якщо про самих кандидатів і команду чинного глави держави ми чули чимало, то з ким іде в політику «кварталівець», відомо не всім.
Як виявилося, у його команді багато авторитетних, хоч і не завжди публічних фахівців. Один із них – уродженець Тернополя Руслан Стефанчук. Він –доктор юридичних наук, професор, свого часу був обраний наймолодшим членом-кореспондентом Національної академії правових наук. Чим він займається у команді «Зе» та чого чекати від Зеленського на посаді президента – далі в інтерв’ю.
– Скільки людей у команді Зеленського і хто вони?
– Ключових осіб у напрямку ідеології, законопроектів, у якому працюю я, – близько 50-ти. Це серйозні практики, доктори наук, професори, це рівень людей, які займаються законопроектними роботами, рівень дуже потужних економістів, які мають освіту, зокрема Гарвардського університету.
Всіх не можу назвати, тому що коли Володимир Олександрович першим засвітив мене, у мене почалися такі проблеми, що ви собі не уявляєте. Я йшов на конкурс до Верховного Суду… Було зроблено все, щоб до того конкурсу ніхто не вийшов.
– Якої ідеології дотримується Володимир Зеленський?
– Залежно від сфери є свої види ідеології. У взаєминах держави та людини – це ідеологія народовладдя. Ми хочемо врешті-решт відродити статтю 5 Конституції, яка говорить, що основним джерелом влади в Україні є народ.
З точки зору економіки, це ліберальна ідеологія. Тому що ми хочемо запровадити свободу підприємництва, рівні правила для всіх.
Основне – зменшення функцій держави і збільшення саме сервісної складової. Держава – це те, що утримується нами задля того, щоб нам надали сервіс.
Ми повинні будувати Україну на трендах світового підходу. Інші справа, що ми повинні поставити запобіжники, щоб не було зловживань.
– Яку національну ідею пропонує Зеленський, щоб об’єднати Україну?
– Це заможний і гідний українець.
– Як завершити війну на Донбасі та повернути Крим?
– Якби це був такий легкий рецепт, то це б уже давно було зроблено. Ми глибоко переконані, що тут ми маємо отримати 4 основних перемоги: інформаційну, економічну, дипломатичну та військову.
Маємо долучити до діалогу не тільки тих, хто в межах Мінського договору, але й усіх тих, хто розуміє, що сьогодні – Україна, а завтра – вони.
– Який перший законопроект Зеленський внесе до парламенту?
– Не один, а цілу низку законопроектів, зараз ми їх розробляємо. Насамперед, це закон про народовладдя і закон про референдум – загальноукраїнський і місцевий. Це ганьба, що найбільша держава в Європі досі не має легітимного закону.
Один із блоків буде стосуватися так званих «відкликань»: посадових осіб, починаючи з президента і закінчуючи місцевими депутатами, суддями першого рівня. Це – система народного вето.
Другий блок – законопроекти, які стосуються питання рівності всіх перед законом: про імпічмент президента, зняття недоторканності з президента, з народних обранців, суддів. Щоб не було зловживань.
Великий блок питань пов'язаний з реформою податкового законодавства: запровадженням нульової декларації, податкової амністії. Ми дамо можливість усім бізнесменам, які вели в цей період свою діяльність і діяли за тими злочинними правилами, що були створені в Україні й не давали можливості працювати законно, за певний відсоток відновити свої капітали за умови заведення їх в Україну.
– Хто виборець Володимира Зеленського? Пенсіонери, креативний клас?
– Ми не сепаруємо людей ні за віком, ні за статтю, ні за чимось іншим. Ми не сповідуємо ідеологію «розумні і дурні». Так думають ті, хто проти нас. Наше завдання – зшити націю, тому що головна проблема українців, що 28 років їх ділили за різними ознаками. Це неправильний підхід. У нас є україномовні, є російськомовні. У нас є православні, є католики. Хто виборець Володимира Олександровича? Це люди, які мають віру у зміни і хочуть їх.
– Який із Зеленського управлінець?
– Він намагається підібрати в команду талановитих людей, людей, яких він об’єднує навколо ідеології, навколо ідеї змін у державі. Він дуже потужний менеджер. І таку кількість фахівців, які розуміються на тих чи інших питаннях, далеко не кожен кандидат має.
Я співпрацюю з ним вже рік, але моєю головною умовою було, що я не отримуватиму жодної копійки, тому що це я роблю не для себе. Я хочу, щоб мої діти жили в цій країні, щоб вона була для них справжнім острівцем можливості реалізації навичок, знань і вмінь.
За матеріалами «Громадського телебачення»
КОМЕНТАРІ (1)
У цій "академії" - "академіки" Ківалов, Медведчук... Таких "академіків" навалом. Вони створили собі "академії" як громадські організації типу мисливських товариств і хизуються званнями. Справжні академіки - в НАНУ.
В. Козьмик
11 квітня 2019 00:01