Воякам армій ОУН-УПА парламент надав статус учасників війни

Воякам армій ОУН-УПА парламент надав статус учасників війни

06.12.2018, 11:27

Вояки, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті,  отримають статус ветеранів війни (з відповідними гарантіями соціального захисту).  

Про це повідомив голова фракції "Народного фронту", народний депутат України Максим Бурбак, який також є співавтором Закону, яким внесено зміни до пункту 16 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Визначна подія. Тепер статус ветеранів війни (з відповідними гарантіями соціального захисту) отримають вояки, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті. Сьогодні парламент прийняв Закон (8519) авторства нашого Комітету, де я також є співавтором, яким внесено зміни до пункту 16 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», - сказав Максим Бурбак. 

- Тепер в законі чітко вказано вояки яких армій отримають цей статус: Української повстанської армії, Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА), збройних підрозділів Організації українських націоналістів і відповідно до Закону України “Про правовий статус та вшанування памяті борців за незалежність України у XX столітті” визнані борцями за незалежність України у XX столітті. 236 ЗА !

ДОВІДКОВО:

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №8519 щодо надання статусу ветеранів для осіб, які брали участь в боротьбі за незалежність України, в тому числі в складі Української повстанської армії, передає кореспондент УНН.

Згідно з проектом Закону, станом на 23 травня 2018 року чисельність осіб, які були в складі ОУН і УПА, складає 1201 особа.

До сьогодні вони не мали статусу ветеранів та відповідної державної підтримки. Поряд з цим військовослужбовці Радянської армії та Комітету державної безпеки такі гарантії мають, йдеться в пояснювальній частині Закону.

Відтак, після набрання Законом чинності, зазначені в документі категорії громадян матимуть однакові державні соціальні гарантії, як і учасники бойових дій.

1