Військові відновили сполучення між Чернівецькою областю і Україною. Поки що лише паромне

Військові відновили сполучення між Чернівецькою областю і Україною. Поки що лише паромне

12.04.2013, 20:36

Військові понтонери відновили рух через Дністер завдяки двом паромним переправам

| 12.04.2013 |  |09:50|

 
 
 
 

 Досить непроста ситуація склалася для мешканців двох сіл, що знаходяться на межі Хмельницької та Чернівецької областей. Міст через річку Дністер, що з’єднував ці населені пункти, під впливом стихії та атмосферних опадів став небезпечним для подальшого використання та був визнаний аварійним. Відтоді не тільки селянам, а й водіям, які курсували автотрасою Київ – Чернівці, доводилось долати майже сотню зайвих кілометрів об’їзною дорогою.

Для відбудови нового моста у місцевих органів влади не було ні фінансових можливостей, ні необхідних технічних засобів. Тому представники органів місцевого самоврядування міста Кам’янець-Подільський звернулись із листом до вищого військового керівництва із проханням допомогти відновити автодорожнє сполучення через річку.

Розпорядженням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України надати допомогу органам місцевого самоврядування та населенню було доручено військовослужбовцям окремого понтонно-мостового батальйону, що дислокується у місті Кам’янець-Подільський, шляхом проведення практичного заняття зі спеціальної підготовки з відпрацюванням нормативів обладнання паромної переправи через водну перешкоду.

Як розповів командир окремого понтонно-мостового батальйону підполковник Олександр Паровий, 17 одиниць військової інженерної техніки, у тому числі військові тягачі та чотири буксирно-моторні катери, здійснили 20-кілометровий марш до населеного пункту Устя, провели інженерну розвідку та приступили до обладнання паромної переправи через Дністер із елементів понтонно-мостового парку (ПМП). Перекриваючи встановлені нормативи, військовослужбовці навели дві паромні переправи вантажопідйомністю 90 та 80 тонн.

Заступник начальника Центрального управління інженерних військ Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України полковник Сергій Козловський, який здійснював оперативне керівництво заходом, відзначив, що під час обладнання паромної переправи військовослужбовці понтонних та інженерних підрозділів батальйону продемонстрували впевнені дії та практичні навики із розгортання та практичного застосування засобів та механізмів понтонно-мостового парку. Відбулося також злагодження взводів у ході виконання поставлених завдань.

– Найбільш значним результатом роботи військових понтонерів та інженерів стало те, що за доволі короткий відрізок часу вдалося відновити автодорожнє сполучення, допоки не буде відремонтовано аварійний міст через Дністер, – зазначив заступник командира окремого понтонно-мостового батальйону з виховної роботи підполковник Богдан Беркута.

Він відзначив професійні дії командира понтонної роти майора Івана Коваля, командира інженерної роти капітана Іллі Бортника, старших сержантів Дениса Гаврилюка, Олександра Дзісяка, Петра Козакова та інших.

Військові трохи зачекали доки місцева влада додумається взяти ситуацію під свій контроль, але на п’ятий день, так нічого й не дочекавшись, відправили на порятунок ситуації військовослужбовців окремого понтонно-мостового батальйону, що дислокується у місті Кам’янець-Подільський. Таким чином було обладнано паромну переправу через Дністер із елементів понтонно-мостового парку: військовослужбовці навели дві паромні переправи вантажопідйомністю 90 та 80 тонн.

Зауважимо, що про встановлення понтонної переправи 11 квітня повідомив molbuk.ua заступник губернатора Василь Бурлака.

«Пором вже готовий. Це військова переправа. Її використовуватимуть не для загального потоку машин, а лише для екстрених перевезень. Бо утримання поромної переправи це дуже дорого – майже мільйон гривень на місяць. А в області на це грошей немає. Також з міста Бар Вінницької області приїхали військові, щоби оцінити можливість встановлення понтонного моста. Всі ці питання поки що у процесі обговорення», – повідомив Бурлака.

У понеділок, 15 квітня, відбудеться селекторна прес-конференція начальника Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Ігоря Гаха. Мова йтиме про закриття автомобільного мосту через р. Дністер у с. Атаки Хотинського району на межі Чернівецької та Хмельницької областей і заходи, які вживаються відомством для відновлення транспортного сполучення.

Можливо саме тоді журналістам розкажуть, яка доля чекатиме на міст, та за які кошти влада планує його ремонтувати, зважаючи на те, що на утримання поромної переправи не змогли знайти мільйон гривень, - припускає Місто Ч.

1


КОМЕНТАРІ (3)

Какой маразм! Милион гривень в месяц на удержание переправы!? Хотелось бы чтобы власти расписали по статьям этот милион! Господа неужели вы считаете свой народ полными идиотами? Когда вы уже нажретесь этих денег!?

avatar

Чернівчанин

13 квітня 2013 09:51

Какой маразм! Милион гривень в месяц на удержание переправы!? Хотелось бы чтобы власти расписали по статьям этот милион! Господа неужели вы считаете свой народ полными идиотами? Когда вы уже нажретесь этих денег!?

avatar

Чернівчанин

13 квітня 2013 09:52

Цілком згідний, влада звикла "Ляси точити" і вже фрази: це коштує мільйони гривень, нема в бюджеті коштів, стали коронними і використовуються майже в усіх питаннях. Але якщо питання стосується купівлі нових машин гібридів нашій славній міліції чи подібні питання, то кошти відразу знаходяться. 

avatar

Чернівчанин 2

15 квітня 2013 11:06