Відома письменниця й художник, лауреат Шевченківської премії Емма Андієвська заявила про зникнення у Чернівцях майже сотні її картин

Відома письменниця й художник, лауреат Шевченківської премії Емма Андієвська заявила про зникнення у Чернівцях майже сотні її картин

11.03.2018, 16:23

Про це вона повідомила у інтерв’ю Радіо Свобода

Зокрема, Андієвська, розповідаючи про свої виставки по всьому світу, зазначила, що вона подарувала Чернівцям 100 картин, більшість з яких кудись безслідно зникла.

"Я подарувала вже картин на цілий музей, і ці картини десь зникли. Мені запропонували у Чернівцях: "Подаруйте нам картини, і ми створимо музей". І я їм подарувала 100 картин, серед них 20 двометрових картин, решта менших, і які то були картини! А потім почали люди цікавитися музеєм Емми Андієвської у Чернівцях. І дізналися, що ні картин, ні музею нема. Є пару картин, що висять у Музеї імені Федьковича, а решта – невідомо де. Так що зник музей", - сказала Андієвська.

Довідка. Емма Андієвська - українська письменниця, поетеса і художниця, що працює у стилі сюрреалізму та герметизму. Авторка належить до важливих представників модернізму в українській літературі другої половини XX ст. Письменницю часто пов'язують з Нью-Йоркською групою українських літераторів на еміграції. Поетеса відома тим, що пишучи у формі класичного сонету, кардинально його реформувала своїм використанням дисонансів та далекосяжних смислових асоціацій між побутовими речами та філософськими поняттями.

Емма Андієвська є автором двадцяти дев'яти поетичних збірок, п'яти книжок короткої прози, трьох романів та понад дев'яти тисяч картин. Художні виставки художника проходили в США, Канаді, Франції, Німеччині, Австралії, Бразилії, Ізраїлі, Україні та Швейцарії. Поетеса є членом Національної спілки письменників України з 1994 року, українського ПЕН-клубу та Професійного об'єднання художників Баварії. Більшу частину свого життя Андієвська провела поза Україною, проживаючи в Мюнхені та Нью-Йорку.

9 березня Андієвська була нагороджена Шевченківською премією за збірки "Міста-валети", "Бездзигарний час", "Шухлядні краєвиди", "Маратонський біг" і "Щодення: перископи".

Фото: Радіо Свобода

Пише molbuk.ua

1


КОМЕНТАРІ (1)

Кому дарувала? Які документи оформлялися? Мені теж свого часу для бібліотеки військової частини публічно "подарували" 3 тис книжок, привезли 140. Я до дарувателя, а він каже: у нас зараз інший пріоритет... І все по тому...

 

avatar

Спокійна

11 березня 2018 19:59