В Україні створять національний реєстр позичальників

В Україні створять національний реєстр позичальників

06.02.2018, 22:09

Парламент підтримав Законопроект щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ. Це рішення дозволить банкам отримувати об’єктивні відомості про позичальників перед ухваленням остаточного рішення із кредитування населення. Адже жодне з десяти існуючих приватних бюро кредитних історій не володіє зведеною інформацією про позичальників та не має повної бази юридичних і фізичних осіб. Саме через високі ризики стосовно позичальників в Україні чи не найвищі відсоткові ставки по кредитам.

Про це повідомив народний депутат України Іван Рибак

В проекті прийнятого Закону якраз закладене комплексне вирішення всього спектру проблем. Створивши єдиний реєстр і зобов’язавши банки його використовувати для діяльності, за певний час сформується реальна картина позичальників в Україні. Разом з тим суттєво зросте довіра між банками та клієнтами-позичальниками, що призведе до зниження процентних ставок і, як наслідок, дасть додатковий стимул розвитку підприємництва та економіки саме завдяки розвиненому кредитуванню.

ДОВІДКОВО:

Верховна Рада у вівторок, 6 лютого, прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №7114-д про створення кредитного реєстру. 

За твердженням Національного банку, він дозволить запровадити ефективний інструмент оцінки кредитного ризику банками України і сприятиме підвищенню надійності банківської системи.

За законопроект проголосували 226 народних депутатів.

У кредитному реєстрі Національного банку збиратиметься і зберігатиметься інформація про кредитні операції банків і про стан виконання зобов'язань за цими кредитами. У нього вноситимуть усіх позичальників-юросіб і фізосіб з кредитами понад 50 тис. грн.

Законопроект передбачає, що банки почнуть подавати інформацію про позичальників у кредитний реєстр НБУ з 1 квітня 2018 року, а ФГВФО - з 1 липня. Отримувати інформацію з реєстру банки зможуть не раніше ніж через шість місяців після набуття чинності закону, але не пізніше ніж з 31 грудня 2018-го.

Нагадаємо, обов'язок створити кредитний реєстр Україна взяла на себе ще у 2015 році в меморандумі з МВФ.

1