В Росошанах кандидат в депутати пропонував селянам гроші, щоб вони проголосували за нього: поліція відкрила справу через підкуп виборців

В Росошанах кандидат в депутати пропонував селянам гроші, щоб вони проголосували за нього: поліція відкрила справу через підкуп виборців

08.10.2020, 14:48

Поліція розслідує ймовірний підкуп виборців у Кельменецькому районі

7 жовтня до поліції Чернівецької області надійшло повідомлення про те, що у будинку культури в селі Росошани під час зустрічі власників земельних паїв керівник фермерського господарства пропонував присутнім гроші, щоб вони проголосували на місцевих виборах за нього та ще одного співробітника підприємства, як за кандидатів в депутати Кельменецької селищної та Дністровської районної ради.

Для опрацювання повідомлення на місце події виїхали правоохоронці. Наразі поліцейські проводять перевірку отриманої інформації, повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.

За вказаним фактом слідчі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками частини 4 статті 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

Крім того, правоохоронці зареєстрували 27 адміністративних правопорушень пов'язаних із розповсюдженням друкованих матеріалів передвиборчої агітації.

Загалом на території Чернівецької області вже зафіксували 103 повідомлення про порушення виборчого законодавства. Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповіла Світлана Масленникова, заступниця начальника Слідчого управління ГУНП у Чернівецькій області, пише ІА АСС. 

Наразі зареєстровано 6 кримінальних правопорушень, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Це два провадження за шахрайство, які пов’язані з підкупом виборців, одне провадження – підроблення документів, штампів, печаток, бланків, збут і використання підроблених документів печаток і штампів.

Також зафіксований факт перешкоджання здійсненню виборчого права, або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії, чи діяльності офіційного спостерігача. Одне провадження відкрито за хуліганство. 

Крім того, зафіксовано 27 адміністративних порушень. Це розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила її друк, тираж, інформацію про осіб, які відповідальні за випуск.

«Надійшло 14 повідомлень про правопорушення, які не знайшли свого підтвердження. 5 повідомлень були приєднані до аналогічних звернень і по 51 зверненню у нас ще проводиться перевірка за результатами якої вже буде прийняте рішення про наявність, або відсутність кримінального, чи адміністративного правопорушення по даних фактах», - зазначила Світлана Масленникова. 

1