Управлінські компанії, яким передали на утримання багатоквартирні житлові будинки в Чернівцях, порушували трудове законодавство

Управлінські компанії, яким передали на утримання багатоквартирні житлові будинки в Чернівцях, порушували трудове законодавство

29.01.2019, 13:03

На приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в Чернівцях, інспектори Держпраці  виявили порушення трудового законодавства

На підставі депутатського звернення щодо можливих порушень законодавства про працю, а також на підставі матеріалів територіальних органів Пенсійного фонду України та Державної фіскальної служби, головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області провели інспекційні відвідування на новостворених приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в  обласному центрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Управителі “Порядок в домі”, “Єврокомунбуд” і “Регіон-центр” - лідери за площею обслуговування багатоквартирних будинків у Чернівцях, а “Порядок в домі” ще й за винагородою

"Мильні бульбашки Середюка": приватні компанії, яким надали право управляти будинками в центрі міста, мали на двох аж одного працівника, - ДФС

Нова влада запланувала прибрати чернівецькі вулиці на 110 млн грн: хто освоюватиме потоки?

Зокрема, на одному із підприємств у порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення  трудового договору» - виявлено допуск працівника до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу працівника.

Водночас роботодавець не повідомив про факт працевлаштування громадянина у територіальний орган Державної фіскальної служби.

Інспектори Держпраці також встановили, що на підприємстві порушувалися  норми належної оплати праці.

Зокрема, керівнику підприємства  у порушення статті 94 Кодексу законів про працю України - «Заробітна плата», статті 95  - «Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної плати» та статті 31 Закону України  «Про оплату праці» - «Відомості про оплату праці працівника» - заробітна плата виплачувалася у меншому розмірі, ніж це було передбачено штатним розписом та законодавчо встановленої на державному рівні мінімальної заробітної плати.

За порушення законодавства про працю в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області на роботодавця накладено постанову про стягнення фінансових санкцій.

Загальна сума штрафу, накладена  на підприємство, – 152 643 гривні (сто п’ятдесят дві тисячі шістсот сорок три гривні).

Грубі порушення трудового законодавств встановлено ще на одному приватному підприємстві  з надання послуг з управління багатоквартирними житловими будинками у Чернівцях: працівників було допущено до виконання своїх функціональних обов’язків на підставі цивільно-правових угод, які роботодавець вправі укладати лише у разі виконання одноразових робіт.

У  ході інспекційного відвідування,  головні державні інспектори відділу нагляду з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у  Чернівецькій області встановили: роботи, які виконував персонал, мали системний характер. А саме: посади було затверджено штатним розписом (згідно класифікатору посад), а виконувана робота - передбачена посадовими інструкціями.

Роботодавець здійснив  фактичний допуск до роботи п’ятьох  працівників, підмінивши трудові відносини цивільно - правовими.

Такі дії  є порушенням статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

Під час інспекційного відвідування фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці виявили  також порушення при нарахуванні та виплаті заробітної плати керівнику підприємства та інші порушення трудового законодавства.

Відносно підприємства Управлінням  Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про стягнення штрафної санкції за порушення законодавства про працю у сумі 599 403 гривні (п’ятсот дев’яносто дев’ять тисяч чотириста три гривні).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова чернівецька влада масово списує старі будинки у зоні ЮНЕСКО "з балансу комунальної власності" (ОНОВЛЕНО о 22.28)

 Фірми, яким передали в управління понад 600 будинків в Чернівцях, порушують трудове законодавство, - джерело

1