У столиці Буковини урочисто підняли Державний прапор України та прапор Європейського Союзу

У столиці Буковини урочисто підняли Державний прапор України та прапор Європейського Союзу

20.05.2018, 22:15

Урочиста церемонія підняття Державного прапору України та прапору Європейського Союзу відбулася сьогодні, 19 травня, на Соборній площі м. Чернівців з нагоди Дня Європи в Україні. Участь в урочистостях взяв голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.

«Ось уже шістнадцятий рік поспіль ми відзначаємо День Європи в Україні – свято дружби та єдності з країнами Євросоюзу. За час, що минув, наша Батьківщина зробила чималий поступ на шляху європейської інтеграції. Все ж, попереду на нас чекають нові випробування, які ми повинні достойно пройти. Адже Європа починається з кожного з нас і від кожного з нас залежить, наскільки швидко наша держава стане повноправним членом європейської сім’ї. Втім нам є чим пишатись: навіть зараз наші європейські партнери сприймають Чернівецьку область як невід’ємну частину європейської спільноти, довіряють нам й готові надавати всебічну допомогу на шляху єврореінтеграції. Тож закликаю усіх бути гідними цієї довіри та не звертати з обраного шляху!», – наголосив Іван Мунтян у своєму вітальному слові.

Також керівник обласної представницької влади відзнаки та символічні подарунки обдарованим буковинським студентам та школярам – переможцям тематичних конкурсів і змагань.

Відтак посадовець поспілкувався з активістами національно-культурних товариств нашого краю, які розгорнули на Соборній площі столиці Буковини Європейське містечко, де кожен охочий міг ознайомитися з особливостями культури національних громад, які компактно проживають у регіоні.

Разом із депутатами обласної ради Іван Мунтян взяв участь у роботі круглого столу «Полікультурна Буковина: сучасні виклики та історичний досвід», що відбувся до Дня Європи в Україні. Посадовець відзначив, що в силу багатьох історичних та геополітичних обставин багатомовна Чернівецька область сьогодні є мініатюрною моделлю об’єднаної Європи, де мирно співіснують та гармонійно розвиваються українська, румунська, польська, німецька, єврейська, вірменська, російська та інші національні громади, представники яких до всього є вірянами різних релігійних конфесій.

Додав, що яскравим прикладом славнозвісної буковинської чи то європейської толерантності може слугувати обласна рада, до складу якої увійшли представники 10 політичних сил. Мабуть деінде ця обставина зіграла би не на користь роботи крайового парламенту, але лише не в нас на Буковині. Адже тут депутати, відкинувши усі політичні суперечності, об’єднали свої зусилля для того, щоб разом працювати на громаду краю задля підвищення рівня добробуту буковинців.

- Тому на мою думку, наша область може бути своєрідним орієнтиром для решти регіонів України на шляху до об’єднаної Європи. Уже навіть тому, що абсолютна більшість наших іноземних партнерів, які з візитами відвідують Буковину, їдуть від нас переконаними у тому, що українці є європейцями, а Україна – це Європа - заявив Іван Мунтян. 

  • Джерело: Прес-служба обласної ради
1