У Осачука почали готувати документи для внесення новорічної традиції буковинського маланкування до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО

У Осачука почали готувати документи для внесення новорічної традиції буковинського маланкування до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО

15.01.2021, 10:35
Новорічну традицію буковинського маланкування пропонують внести до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
 
Аби це стало можливим, з ініціативи голови Чернівецької обласної державної адміністрації Сергія Осачука розпочали підготовку відповідних документів.
 
Наразі маланка входить до Регіонального переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Далі вона має потрапити до аналогічного національного реєстру. І лише потім документи подадуть до ЮНЕСКО.
 
Під поняттям «Новорічна традиція буковинського маланкування» мають на увазі декілька типів цього звичаю, які побутують у Чернівецькій області. Їх об’єднує спільна ідея – прийти у новоліття, позбувшись усього злого.
 
Однак у різних частинах області дійство має відмінне втілення. Це, зокрема, Вашківська переберія, Красноїльська маланка із ведмедями, театралізована Суховерхівська маланка, драматична Горбівська маланка, хореографічна маланка у Костичанах, Бесарабська маланка зі дзвонами у Кельменецькому районі.
 
Загалом до списку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні внесено традицію Петриківського розпису, козацькі пісні Дніпропетровщини та косівську мальовану кераміку.
 
Фото Maxym Kozmenko
1