У Лопушній збурені підприємці перекинули догори колесами автомобіль «Козацької обласної варти»

У Лопушній збурені підприємці перекинули догори колесами автомобіль «Козацької обласної варти»

14.05.2015, 14:20

У Долішньому Шепоті і Лопушній великий конфлікт між «Козацькою обласною вартою» і місцевими підприємцями.

Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Козацька обласна варта», яка згуртувала в своїх лавах представників різних громадських організацій, вчора намагалася влаштувати перевірку лісовозів на КПП у Долішньому Шепоті, що на Вижниччині.  

Згідно з інформацією джерел BukNews, один лісовоз на вимогу не зупинився. Представники «Козацької обласної варти», з якими, згідно з інформацією джерела BukNews, був також міліціонер з Вижниці, розпочали його переслідування. 

Проте ближче до Лопушни громадських активістів зустріли збурені підприємці, які перевернули автомобіль з представники «Козацької обласної варти» догори колесами прямо на дорозі. 

Мешканці Вижниччини пояснюють, що діяли під впливом слів прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, який радив підприємцям просто "гнати у шию" невідомих перевіряльників. На початку року уряд продовжив ще на шість місяців  мораторій на перевірку діяльності всіх суб'єктів підприємницької діяльності, крім перевірок, що проводяться Держфінінспекцією та Державної фіскальною службою (ДФС). 

Люди кажуть, що не проти, аби їх зупиняли на дорогах, але робити це, на їхню думку, можуть тільки представники уповноважених  державних органів, а не випадкові  особи. 

До того ж вижницькі підприємці посилаються на те, що три буковинські лісгоспи самі звернулися до незалежної організації, аби та перевірила їхню роботу.

Лісова галузь Чернівецької області постійно перебуває в полі зору громадських організацій. Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства налаштовано на співпрацю з громадськими активістами щодо виявлення лісопорушень у держлісфонді підпорядкованих лісогосподарських підприємств. Однак, неодноразово виникали випадки, коли заяви представників громади щодо неналежної роботи лісгоспів не мали фактологічного підтвердження, - повідомляє прес-служба Чернівецького обласного управління.

У зв’язку із цим державні підприємства Чернівецького ОУЛМГ «Путильське лісове господарство», «Берегометське лісомисливське господарство» та «Сторожинецьке лісове господарство» направили листи до Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області щодо проведення перевірки їхньої лісогосподарської діяльності. Таке рішення було прийнято після обговорень на міжвідомчій нараді у Прокуратурі Чернівецької області та на  розширеній нараді з керівними працівниками лісгоспів, яка відбулася 7 травня цього року. Зокрема, у зверненнях лісівники зазначили, що просять Держекоінспекцію на території ввіреного їм держлісфонду «провести перевірку та дати об’єктивну оцінку стану лісових ресурсів та ведення лісового господарства».

BukNews стежить за розвитком ситуації. 

ДОВІДКОВО:

   ГФ «Козацька обласна варта» було створено для активної боротьби з  корупцією в органах державної влади, контролюючих та правоохоронних органах, зловживанням в лісовій галузі, в сфері медицини, освіти тощо. У березні 2015 року в управлінні Чернівецького прикордонного загону відбулося вручення посвідчень мешканцям Буковини, що згуртувались в Громадське формування  «Козацька обласна варта». Майже 50 активістів пройшли відповідну зборову підготовку на базі прикордонного загону. Головними завданнями яких було ознайомлення з основними нормами Закону України «Про Державний кордон України», «Про Державну прикордонну службу України». Окрім вище згаданого хлопцям були доведені теоретичні ази здійснення перевірки документів у громадян, порядок в’їзду та перебування громадян України та інших осіб у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі.

1


КОМЕНТАРІ (10)

а Ковалець би все перевіряв і перевіряв. Причому всіх. А себе би не перевірив? Чи не має грішків??? 

avatar

спостерігач

14 травня 2015 17:03

До спостерігача. Ми вже давно за Вами спостерігаємо .А стосовно Ковальця,Ви в нього спитайте відкрито ,а не ховайтесь під псевдо.Там були не підприємці ,а  споєні алкоголем працівники берегометського держлізгоспу. підбурені та проплачені Лісничим Славецьго лісництва Фірчуком,кума п.Череватого. Хлопці боляче наступили на хвіст лісовій мафіїї щодо вивозу кругляка за кордон. Далі буде. Упана Фірчука статки лише по нерухомості за ринковими цінами сягають близько двух міліона долярів.Тому хлопцям респект.

avatar

патріот

14 травня 2015 21:14

До спостерігача. Ми вже давно за Вами спостерігаємо .А стосовно Ковальця,Ви в нього спитайте відкрито ,а не ховайтесь під псевдо.Там були не підприємці ,а  споєні алкоголем працівники берегометського держлізгоспу. підбурені та проплачені Лісничим Славецьго лісництва Фірчуком,кума п.Череватого. Хлопці боляче наступили на хвіст лісовій мафіїї щодо вивозу кругляка за кордон. Далі буде. Упана Фірчука статки лише по нерухомості за ринковими цінами сягають близько двух міліона долярів.Тому хлопцям респект.

avatar

патріот

14 травня 2015 21:14

 Такої реакції  обурених людей і слід було чекати. Чи не забагато розвелося так званих лжепатріотів, різних формувань та громадських організацій, які крім того що гинуть на себе перетягнути контрольні та інспекторські функції нічого доброго не роблять. Мало того абсолютні дилетанти в тих питаннях, які хочуть перевіряти. Зовсім нещодавна на сайтах та по Інтеру  вийшла лжеінформація про порушення в ДП "БЛМГ" , яка абсолютно не відповідала дійсності. І що в таких випадках мало би бути спростування та вибачення, але де там.  Ось такі не обєктивні та несправедливі дії і спричинють до таких ситуацій, яка вище описана. Патріоту раджу не рахувати чужі статки , бо це не благородна справа. А респект можна виражати лише чесним, працьовитим та справедливим людям. 

avatar

Заради справедливості

14 травня 2015 22:31

Для громадськості.

Громадске формування створене у відповідності до законодавства, зареєстроване в органах юстиції. Здійснювало патрулювання спільно з працівниками правоохоронних органів у визначений законом спосіб.

Конфлікт виник не з підприємцями, а з праціниками держлісгоспу. Причиною конфлікту стала законна вимога спільного з правоохоронцями патруля щодо вивезення лісодеревини з лісувиключно по документах!!!! Відповідь проста - не можна вивезти крадену деревину з лісу!!!

Щодо звернень лісгоспів про перевірку.

За зверненнями громадських організацій Міністерством екології та природних ресурсів заплановано проведення тотальної перевірки діяльності ДП "Берегометський лісгосп" впершу чергу Славецького та Лопушнянського лісництва. Тому, з метою уникнення відповідальності за порушення керівники держлісгоспів звірнулися до місцевої екологічної інспекції щодо проведення перевірки. Вказану перевірку задумано провести у дуже короткий період (до 10 діб), а отже у перевіряючих не буде фізичної можливості перевірити з виходом на місця рубок діяльність лісгоспів. Вказані перевірки планується провести спеціалістами інспекції, які мають родичів, що працюютьу лісовійсфері. Таким чином, вказані звернення та перевірки будуть необєктивними. Однак, перевірка Мінекології буде проведена (чи буде висновок місцевої екології чи не буде). Зміниться лише одне, чи підуть до тюрми тільки керівники лісгоспів чи разом з ними ще й екологи, лісопатологи, ін.

По факту перевернення машини вже порушено кримінальну справу, яку доведуть до логічного завершення.

До керівників лісгоспів.

Ви мабуть забули, що ліс та державні пілприємства є державною, а не вашою власністю. А люди, які важко працюють в лісі є людьми і заслуговують на достойну заробітну плату та відношення. 

Всім Вашим діям буде надана справедлива оцінка.

 

 

.

avatar

Знаючий

15 травня 2015 11:12

Для громадськості.


Всім Вашим діям буде надана справедлива оцінка.

 

 

.

avatar

Знаючий

15 травня 2015 11:12

Це звичайний рекет,  подивіться хто у лавах цих "казачків"   одні урки.....і цікава співпраця прокуратури області з цими урками....????

avatar

вул.Головна

16 травня 2015 01:06

Це звичайний рекет,  подивіться хто у лавах цих "казачків"   одні урки.....і цікава співпраця прокуратури області з цими урками....????

avatar

вул.Головна

16 травня 2015 01:06

Це просто махновщина якась, кожна жаба думає, що вона підводний човен! Майдануті мать вашу... Працювати потрібно, а не гавкати по лісних дорогах. Варту на гиляку!

avatar

Чернівчанин

16 травня 2015 08:17

Знаючий та щось не дуже, тому що вже правоохоронні органи області підтвердили, після проведеної ретельної перевірки, що ваші заяви та наскоки не знайшли підтвердження. Заспокійтеся не шановні та займіться своєю справою і не суньте носа , там де вам не положено

avatar

знаючому