У Фищука й Череватого вже два роки не виконують ні лист Мінприроди, ані доручення прем’єр-міністра

У Фищука й Череватого вже два роки не виконують ні лист Мінприроди, ані доручення прем’єр-міністра

19.05.2017, 17:11

Щоб зберегти цінні буковинські ліси від вирубок, потрібно приєднати ці площі до територій Національних природних парків. У цьому переконані екологи, громадські активісти та уряд. Тепер слово за місцевою владою. 

У 2014 році в Україні стартував проект “Збереження карпатських пралісів”, Ініціаторами та виконавцями проекту є громадські природоохоронні організації Українське товариство охорони птахів і Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина), яке й надає фінансову підтримку.  Метою цього проекту  є збереження унікальних лісів, зокрема пралісів та старовікових лісів, які століттями існували практично без втручання людини. Саме вони зараз найбільше накопичують та зберігають запаси води Карпатських гір та попереджують зневоднення Карпат, а також захищають від стихійних лих природи,– руйнівних паводків, селів, зсувів грунту. 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Череватому, якому позиція міністра природи "до лампочки", несподівано відкрив очі Рибак

Лісівники саботують збереження унікальних пралісів та старовікових лісів Буковини

На Чернівеччинні збереглися значні площі таких лісів. У 2014-2015 роках місцеві науковці та експерти провели грунтовні обстеження лісів  на територіях, прилеглих до національних природних парків області: «Черемоський» і «Вижницький». За результатами обстежень на площі близько 30 тисяч гектарів виявили близько 15,5 тис. га особливо цінних лісів, у тому числі 4,1 тис. га пралісів і старовікових лісів  та 11,4 тис.га захисних лісів.

Ще у 2015 році  Мінприроди надіслало у Чернівецьку ОДА лист щодо проведення процедури погодження розширення територій національних природних парків області. Пройшло 2 роки, але ні лист Міністерства, ні Доручення Прем’єр-міністра в області так і не виконали. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Семерак очікує від Фищука рішення про розширення природно-заповідного фонду Буковини

До речі, Закарпатська область вже впевнено рухається цим шляхом. Місцева влада та лісники відгукнулись на ініціативу і вже погодили розширення своїх національних природних парків. Тепер закарпатці чекають на указ Президента.

Автор: Наталя ОЧЕРЕТНА

Джерело: сайт http://acc.cv.ua/

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.