У Чернівцях розслідують факти невиконання судового рішення і порушення порядку проведення вуличних демонстрацій під час візиту Лаврова

У Чернівцях розслідують факти невиконання судового рішення і порушення порядку проведення вуличних демонстрацій під час візиту Лаврова

16.01.2013, 03:35

Прокуратурою Чернівецької області розпочато розслідування за фактом насильства щодо правоохоронця, а Управлінням МВС України в області – за фактом невиконання судового рішення.

Про це повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС в Чернівецькій області.

Прес-служба облуправління міліції нагадує, що 11 січня ряд місцевих осередків політичних партій та громадських організацій звернулися до Чернівецької міської ради із заявами щодо проведення мирних зібрань під час візиту до Чернівецької області делегацій МЗС України та Росії 13-14 січня 2013 року. Проте постановою Чернівецького окружного адміністративного суду було заборонено проводити акції в місцях проведення заходів, пов’язаних із візитом до Чернівецької області міністрів закордонних справ України та Російської Федерації.

Рішення суду мотивовано тим, що такий захід, як зустріч двох міністрів, підпадає під дію Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» і, відповідно до нього, місце проведення зустрічі та маршрути слідування є режимними об’єктами, які охороняються Управлінням державної охорони.

Це судове рішення було оприлюднено, більше того – з ним були ознайомлені організатори та учасники акції, яким це рішення зачитав представник виконавчої служби.

Незважаючи на це, ряд політичних сил, зокрема ВО «Свобода», здійснили спробу перекрити рух кортежу міністрів закордонних справ, коли ті рухались до Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. В цій акції протесту взяло участь близько 80 осіб.

Правоохоронці діяли відповідно до законодавства України. До учасників акції протесту міліція не застосовувала фізичного впливу та спецзасобів. Станом на 12 годину 14 січня до лікарень чи правоохоронних органів із заявами про отримання ушкоджень під час цих масових заходів ніхто з цивільних осіб не звертався.

Натомість, до лікарні по медичну допомогу звернувся працівник міліції, який отримав тілесні ушкодження під час несення служби з охорони громадського порядку.

За цим фактом прокуратурою області відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального Кодексу України.

Водночас Управлінням МВС України в Чернівецькій області за фактом невиконання судового рішення відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 382 Кримінального Кодексу України.

Крім того, статтею 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, в т.ч. накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

1


КОМЕНТАРІ (2)

А чому не повідомляють чи порушено кримінальну справу за фактом побиття і зневаги народного депутата Зелика?

avatar

Пилип

16 січня 2013 15:20

Ну, раз не повідомляють про Зелика, значить не відкрили. Справи нема - нема про що повідомляти.

avatar

Пилипу Не з конопель

16 січня 2013 18:58