У Чернівцях реалізується проект Петер Демант: дивись, читай, пізнавай

У Чернівцях реалізується проект Петер Демант: дивись, читай, пізнавай

11.10.2018, 19:06
Метою проекту є повернення культурної спадщини письменника з Чернівців

Протягом 20 вересня – 23 листопада 2018 року у Чернівцях на базі Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського управлінням культури Чернівецької міської ради реалізується проект “Петер Демант: дивись, читай, пізнавай.

Відтворення у свідомості громадян інтелектуальної спадщини видатного письменника міста Чернівці шляхом розширення інноваційно-інформаційних інструментів муніципального бібліотечного фонду” за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Про це повідомляє прес-служба Чернівецької міської ради.

Метою проекту є відродження культурної спадщини видатної особистості міста Чернівці задля її популяризації серед мешканців та гостей міста завдяки розробці електронного інформаційного ресурсу з відображенням культурної спадщини письменника та через впровадження нових інноваційних інструментів у роботі муніципальної бібліотеки.

З вище зазначеної мети випливають цілі проекту:

Ц1 Зростання культурної цінності літературної спадщини Петера Деманта серед мешканців та гостей міста Чернівці.

Ц2 Розширення інноваційних спроможностей муніципальних бібліотечних фондів через впровадження нових електронних інструментів.

Ц3 Збільшення рівня доступу до бібліотечних ресурсів для широкого кола користувачів.

Петер Зиґмундович Демант (2.08.1918 – 11.12.2006) – письменник із псевдонімом Вернон Кресс, громадський діяч, мемуарист, колишній в’язень ГУЛАГу, поліглот, альпініст, мандрівник.

Проект представляє собою відродження культурної спадщини, представленої інтелектуальним та духовним доробком, видатної особистості історії XX століття – Петера Деманта, який оцінений світом, але мало відомий в рідному місті Чернівці та Україні. Відтворення культурної цінності життя, творів та книгозбірні письменника планується втілити за допомогою використання сучасних інноваційних засобів та електронних ресурсів: шляхом модернізації веб-сайту Муніципальної бібліотеки імені Анатолія Добрянського, розміщення на ньому віртуальної книгозбірні та забезпечення доступу до електронного каталогу творів письменника для вільного читання он-лайн, створення 3D маршруту місцями дитинства та юності письменника в Чернівцях, а також монтажу двох  фільмів про життя письменника з субтитрами англійською мовою для розширення цільової аудиторії проекту, що забезпечить зростання зацікавленості серед жителів та гостей міста.

Про хід реалізації проекту ви можете слідкувати на наших сторінках у соціальній мережі Фейсбук Петер Демант: дивись, читай, пізнавай та на офіційному сайті Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського.

1